Papierowe opakowania na topie

Torby papierowe zamiast plastikowych
Zainteresowanie materiałami przyjaznymi środowisku stale rośnie. Tym samym coraz więcej firm ogrodniczych używa np. opakowań biodegradowalnych, które po użyciu można poddać recyklingowi. Trend ten widoczny jest też w branży roślin ozdobnych. Jednym z przedsiębiorstw, które idzie z duchem czasu i rozwija produkcję w sposób zrównoważony i przyjazny środowisku jest Stolk Flora, holenderski producent storczyków falenopsis.

Każdy storczyk falenopsis oferowany pod marką Your Natural Orchid (storczyki wyprodukowane w 100% ekologicznie, bez użycia środków chemicznych) przez firmę Stolk Flora będzie kierowany na rynek na tacach transportowych wykonanych z tektury lub pulpy papierowej, a same rośliny owijane będą papierową osłonką.

– Kończymy ze stosowaniem folii do pakowania tych roślin – popularne „rękawy” usuwane są zwykle zaraz po dostarczeniu towaru do np. kwiaciarni, bo bez nich rośliny doniczkowe lepiej się prezentują. Produkuje się w ten sposób mnóstwo niepotrzebnego plastiku, do czego nie chcemy się już przyczyniać. Owinięcie roślin papierem wystarczająco zabezpiecza je na czas transportu, a jest bardziej przyjazne dla środowiskapoinformował Jan Stolk.

Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez firmę Stolk Flora, dzięki zrezygnowaniu z foliowych rękawów i zastosowaniu tac transportowych z pulpy papierowej, w ciągu roku zaoszczędzi się ok. 111 ton odpadów z tworzyw sztucznych.

Ilona Sprzączka
Na podstawie informacji z portalu hortibiz.com i własnych
fot. mat. prasowe Mayer

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPolskie jabłka oczami sieci handlowych i eksporterów
Następny artykułPaliwo Rolnicze po nowelizacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.