45 mln zł zwrotu podatku akcyzowego dla rolników w Zachodniopomorskiem

Zachodniopomorscy rolnicy otrzymali w 2012 r. 45 mln zł zwrotu z podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej. Producenci rolni zainteresowani zwrotem akcyzy powinni złożyć wnioski do końca lutego.

Zwrot podatku akcyzowego w ubr. został przekazany przez wojewodę w dwóch częściach; w kwietniu i październiku ubr. Wnioski w sprawie zwrotu akcyzy można składać dwa razy w roku – w lutym i sierpniu.
 
Według informacji Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wnioski o zwrot akcyzy wraz z fakturami lub ich kopiami dokumentującymi zakup paliwa od 1 września 2012 r. do 31 stycznia 2013 r. należy składać do: wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast do końca lutego br. Pieniądze wypłacone zostaną rolnikom w kwietniu br.
 
Rolnicy, którzy będą chcieli złożyć wnioski o zwrot akcyzy w sierpniu br., będą musieli przedstawić faktury na zakup oleju od 1 lutego do 31 lipca br. Wypłata zwrotu nastąpi wtedy w październiku br.
 
Limit zwrotu podatku to 86 litrów na jeden hektar użytków rolnych, czyli na jeden hektar można otrzymać 81,70 zł.
 
W 2011 r. zwrot podatku akcyzowego w województwie zachodniopomorskim był na poziomie 44,5 mln zł. W 2012 r. największe w województwie ponad milionowe zwroty podatku akcyzowego otrzymały gminy: Wałcz i Stargard Szczeciński. Zachodniopomorscy producenci rolni złożyli w ubr. ponad 21,5 tys. wniosków o zwrot akcyzy.
 
Budżetową dopłatę do paliwa rolniczego umożliwiają przepisy z marca 2006 roku. Obniżenie kosztów zakupu oleju napędowego ma poprawić opłacalności produkcji i zwiększyć dochody rolników. Dopłaty stosowane są także w innych krajach UE; wysokość zwrotu zależy od zamożności danego kraju.

Źródło:

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNIK zakończyła kontrolę dotyczącą tzw. afery ogórkowej
Następny artykułNaukowcy z Lublina stworzyli laser wykrywający choroby owoców i warzyw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.