Hiszpania: Murcja szacuje straty spowodowane mrozem na 14,7 mln euro

przymrozki
Uprawy w regionie Murcji doznały szkód z powodu pierwszych wiosennych przymrozków, po tym, jak między 23 a 26 marca minimalne temperatury spadły do pięciu stopni poniżej zera, powodując straty szacowane na 14,7 mln euro.

Radca ds. Wody, Rolnictwa, Zwierząt Gospodarskich i Rybołówstwa, Miguel Angel del Amor, odwiedził Jumillę, aby sprawdzić szkody wyrządzone przez te przymrozki, gdzie poinformował, że „najbardziej uszkodzone uprawy to migdały, morele, brzoskwinie, nektaryny i pomidory” Powiedział także, że „północny zachód regionu poniósł straty o wartości 7,3 mln euro, Altiplano, 5,9 mln euro i Alto Guadalentin, 1,4 mln euro”.

Po kilku dniach będziemy mogli ocenić rzeczywisty zasięg oddziaływania, zarówno na wczesnych, jak i późnych odmianach, ponieważ szacowanie strat nadal trwa” – powiedział Del Amor, który podkreślił, żepo zakończeniu oceny i uzyskaniu pełnego raportu o szkodach Ministerstwo Rolnictwa zostanie poproszone o przyznanie ulg podatkowych producentom, których dotknęła fala przymrozków.

Karol Pajewski

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKomunikat jagodowy Agrosimex z dnia 3.04.2019 – zalecenia wiosenne w truskawce
Następny artykułArdanowski: Złamaliśmy monopol tych, którzy trzymali za gardło polski rynek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.