Inżynierowie z najcenniejszych kruszców

4 marca odbyła się uroczystość wręczenia nagród "Złoty Inżynier" w XIX edycji plebiscytu "Przeglądu Technicznego". Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: Nauka, Nowe technologie, Ekologia, Jakość i Menedżer. Głównym patronem konkursu jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Większość kandydatów umieszczonych na liście to osoby zgłoszone przez poszczególne stowarzyszenia naukowo-techniczne zrzeszone w NOT i organizacje terenowe stowarzyszeń oraz Federacji.
Wśród „Złotych Inżynierów”, w kategorii „Ekologia”  wyróżniony został inż. Lucjan Kurowski – twórca i współwłaściciel Gospodarstwa Szkółkarskiego Lucjan i Grzegorz Kurowscy w Końskowoli. „Srebrni Inżynierowie” w „naszych” branżach to: mgr inż. Zbigniew Gryzło – nadleśniczy w Nadleśnictwie Nawojowa (RDLP w Krakowie) w kategorii „Ekologia” oraz prof. dr hab. inż. Marek Mrówczyński – wieloletni dyrektor naczelny Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu w kategorii „Nauka”.
 
„Wyróżnieni” zostali zaś: mgr inż. Mirosław Angielczyk – twórca, właściciel i prezes Zarządu „Dary Natury” z Ziołowego Ogrodu Botanicznego w Korycinach (kategoria „Ekologia”) i Jacek Nowak – technik pszczelarstwa, współwłaściciel Przedsiębiorstwa Pasieka „Barć” im. ks. dr. H. Ostacha w Kamiannej k. Nowego Sącza, kategoria „Zarządzanie”.
 
Za: sigma-not.pl
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułNie opłaca się już uprawiać buraków czy kapusty
Następny artykułPolskie jabłka mogą w końcu trafić do USA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.