Jest zgoda UOKiK na przejęcie Horteksu

UOKiK nie ma zastrzeżeń do transakcji przejęcia Horteksu przez spółkę Seventeen Colza - poinformowała agencja ISB News.

W listopadzie chęć odkupienia Horteksu od funduszu Argan Capital wyraziła luksemburska firma Seventeen Colza, pośrednio kontrolowana przez Fundusz IV, należący do grupy private equity Mid Europa. UOKiK wyraził teraz zgodę na przeprowadzenie transakcji.

Mid Europa inwestuje w 18 krajach Europy Centralnej i Południowo-Wschodniej. Zarządza aktywami o wartości ok. 4,6 mld euro.

Suma, za jaką jeden fundusz sprzedał drugiemu Hortex, nie jest znana. Jak podawały wcześniej media, rynek wycenia Hortex na 200 mln euro. Połowa produkcji firmy to soki, połowa mrożonki. Sam Hortex ocenia, że ma 31 proc. udział w ryku mrożonych warzyw i owoców.

Nowy inwestor poinformował, że ma zamiar kontynuować dotychczasową działalność firmy wykorzystując bardzo dobrze znaną markę i uznając, że ma ona duży potencjał dalszego rozwoju.

mp

Źródło: ISB News, Business Insider Polska, Puls Biznesu

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOgórki z Białorusi
Następny artykułZapamiętajmy ten skrót: BMSB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.