O przyszłości europejskiego rolnictwa w Paryżu

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel uczestniczył 19 grudnia w konferencji ministrów rolnictwa państw członkowskich Unii Europejskiej, która była poświęcona przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku.
 
Spotkanie zorganizowane zostało przez ministra rolnictwa i żywności Francji w kontekście ogłoszonego 29 listopada 2017 roku komunikatu Komisji Europejskiej nt. „Przyszłości żywności i rolnictwa”.
Głos w dyskusji zabrali: komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Phil Hogan, ministrowie rolnictwa Estonii i Bułgarii, obecnej i przyszłej prezydencji w Radzie UE, ministrowie rolnictwa Hiszpanii, Irlandii i Holandii oraz Polski.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel przedstawił polskie stanowisko w nawiązaniu do zagadnień przewidzianych do dyskusji w I panelu konferencji. Był on poświęcony stymulowaniu rozwoju rolnictwa i firm rolno-spożywczych poprzez zapewnienie uczciwej ceny dla producentów, promowanie organizacji sektorowej oraz dostosowanie zasad i ram prawnych do specyfiki każdego sektora.
Szef polskiego sektora rolnego podkreślił potrzebę utrzymania dwufilarowej struktury Wspólnej Polityki Rolnej, w tym płatności bezpośrednich oraz wsparcia rozwoju obszarów wiejskich, co wymaga zapewnienia odpowiednio silnego budżetu na politykę rolną.
Minister Jurgiel zwrócił ponadto uwagę na konieczność wyrównania płatności bezpośrednich dla rolników w całej Unii Europejskiej.

za: minrol.gov.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSzkolne stołówki BIO. Przełomowy program wspierający bio produkcję
Następny artykułCoraz lepsze postrzeganie polskich produktów za granicą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.