Płatności bezpośrednie po 2013 r.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba uczestniczył 30 października w dyskusji Okrągłego stołu na temat wspólnej polityki rolnej, która odbyła się z udziałem ministrów z nowych państw członkowskich i komisarza Daciana Ciolosa w Bukareszcie.
Na zaproszenie ministra rolnictwa Rumunii Daniela Constantina do udziału w debacie – pozytywnie odpowiedzieli ministrowie rolnictwa z Polski, Bułgarii i Słowacji. Przedstawili oni komisarzowi Ciolosowi stanowiska w istotnych kwestiach dotyczących finansowania WPR po 2013 r.
 
Ministrowie wyrazili niezadowolenie z propozycji prezydencji cypryjskiej dotyczącej redukcji budżetu na WPR po 2013 r. Prezentowali też zgodne stanowiska w wielu kwestiach takich, jak utrzymanie systemu SAPS po 2013 r., uproszczenia polityki, zwłaszcza w zakresie jej komponentu środowiskowego oraz konwergencji płatności bezpośrednich.
 
Minister Stanisław Kalemba powtórzył, wcześniej już prezentowane stanowisko, że płatności bezpośrednie w Polsce nie mogą być niższe niż średnia w UE i zwrócił się do nowych państw członkowskich o poparcie takiego podejścia.
 
Polski minister odbył też dwustronne spotkanie z ministrem rolnictwa Rumunii – Danielem Constantinem. Ministrowie ustalili, że będą solidarnie współpracować dla zapewnienia lepszych rozwiązań dla rolników po 2013 r.

Za:  

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPerła na blokowisku
Następny artykułNa południu Polski ulewy i śnieżyce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.