Powstanie łódzkie centrum promocji owoców i warzyw

Łódzki Rynek Hurtowy "Zjazdowa" SA planuje utworzenie nowoczesnego centrum handlu i promocji owoców i warzyw. Pierwszym etapem projektu ma być hala z zapleczem naukowo-badawczym. Start inwestycji na terenach należących do "Zjazdowej" planowany jest na lipiec tego roku, jej całkowity koszt to ponad 20 mln zł.

Dyrektor rynku Kamil Karolak liczy na współpracę przy projekcie nie tylko producentów, dostawców i przedsiębiorców, ale również środowiska naukowego, w tym Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, Politechniki Łódzkiej oraz Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego. Centrum opierać się ma na współdziałaniu grup producenckich oraz indywidualnych producentów. Na terenie województwa łódzkiego działa 35 grup producenckich, w tym 18 skupiających producentów owoców i warzyw. Ta ostatnia grupa od roku 2008 dynamicznie się powiększa.

Łódzki projekt centrum handlu i promocji owoców i warzyw zakłada wybudowanie dwóch obiektów na terenach należących do rynku “Zjazdowa”. Pierwszy etap inwestycji ma być gotowy w ciągu dwóch lat, całość w  roku 2015. Projekt ma otrzymać dofinansowanie z RPO woj. łódzkiego.

Za PAP
mp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię