W niedzielę III Lubuski Kiermasz Ogrodniczy w Kalsku

W niedzielę w Kalsku (Lubuskie) odbędzie się III Lubuski Kiermasz Ogrodniczy. Organizatorem imprezy, która zgromadzi około 150 firm z całej Polski jest Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w tej miejscowości.

Najszerszą ofertę zaprezentują firmy ogrodnicze oferujące drzewa, krzewy owocowe i ozdobne, warzywa i owoce sezonowe, byliny, cebule kwiatowe, nasiona warzyw i kwiatów oraz nawozy i środki ochrony roślin. Będzie też ekspozycja i sprzedaż elementów architektury ogrodowej i aranżacji ogrodów ozdobnych, wystawa maszyn, urządzeń i sprzętu ogrodniczego do amatorskiej i towarowej uprawy.
 
Na kiermaszu będzie można oddać się degustacji produktów regionalnych i tradycyjnych, m.in. wypieków domowych oraz win lubuskich. Nie zabraknie okazów rękodzieła ludowego, a dodatkową atrakcją kiermaszu będzie plener rzeźbiarski, wystawa gołębi i drobiu ozdobnego.
 
Podczas imprezy będzie można zdobyć informacje o szkoleniach dla osób zatrudnionych w rolnictwie i leśnictwie. Lubuska Izba Rolnicza zaprosi uczestników imprezy na otwartą konferencję pn. „Hodowle niszowe, jako alternatywne źródło dochodu w gospodarstwie”.
 
Podczas spotkania ze specjalistami i praktykami będzie można zdobyć wiedzę m.in. o hodowli kóz, jeleni, królików czy drobiu, która może złagodzić skutki spadku opłacalności hodowli trzody chlewnej.
 
W programie znalazło się także podsumowanie konkursów na najlepsze lubuskie gospodarstwo ekologiczne i najładniejsze gospodarstwo agroturystyczne regionu. W Kalsku nie zabraknie także występów zespołów artystycznych i ludowych oraz grup śpiewaczych.
 
Impreza odbędzie się 30 września na terenie Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Kalsk położony jest w sąsiedztwie Sulechowa, przy drodze krajowej nr 3.

Źródło:

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł„Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” na Agro Show
Następny artykułDziedziczenie gospodarstw rolnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.