FruitSmart 3,3 VP – polski produkt z 1-MCP na rynku

fot. P. Grel
W lipcu bieżącego roku został zarejestrowany produkt FruitSmart 3,3 VP zawierający 1-metylocyklopropen (1-MCP). Produkt będzie sprzedawany już w obecnym sezonie. Synteza substancji aktywnej i formułowanie produktu odbywa się całkowicie w Polsce. Za dystrybucję odpowiedzialna jest firma INNVIGO - nowy polski producent środków ochrony roślin.
Produkt będzie dostępny w sprzedaży do samodzielnego stosowania, możliwe będzie także zlecenie aplikacji FruitSmart w przechowalni. Jego oryginalna forma handlowa – proszek w wodnorozpuszczalnych saszetkach – jest gwarantem bezpieczeństwa dla użytkownika, ułatwienia i przyspieszenia pracy oraz precyzji dozowania.
 
FruitSmart 3,3 VP – wpływa na utrzymanie wysokiej jędrności jabłek, opóźnianie procesów ich przejrzewania i zmniejszenie oparzelizny powierzchniowej podczas przechowywania w chłodni. Powoduje wyhamowanie produkcji etylenu w owocach, ale także wszelkich procesów zachodzących w owocach pod wpływem etylenu znajdującego się w otoczeniu.
 
Za: mat. producenta
pg
 
 
 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSiedem banków podpisało z ARiMR umowy o udzielaniu rolnikom kredytów preferencyjnych
Następny artykułPonad połowa mazowieckich gmin zagrożona suszą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.