765x100_Spotkanie_sadownicze

Maja Automatic – kombajn z potencjałem

0
3357
Polska jest jednym z czołowych producentów wiśni w Europie i na świecie. Co zrobić żeby odnieść sukces w produkcji tych owoców? Podstawą jest zdobyte doświadczenie, wiedza, odpowiednie warunki atmosferyczne ale również nowatorskie podejście do prowadzenia intensywnych sadów wiśniowych i mechanizacja zbioru.

Sposób na sukces
Producenci wiśni i innych owoców pestkowych oczekują wysokiej jakości maszyn, które zwiększają efektywność pracy i podnoszą jej komfort. Ważne jest aby jednocześnie optymalizowały i ułatwiały cały proces produkcji począwszy od przygotowania pola do nasadzeń, poprzez pielęgnację sadów i zbiór owoców przy równoczesnym obniżaniu kosztów produkcji.

Doświadczenie i tradycja
Blisko 40 lat doświadczenia w branży rolniczej pozwoliło firmie WEREMCZUK FMR doskonale poznać wymagania swoich klientów. Dzisiaj, będąc liderem w swojej branży oferują najwyższej jakości sprzęt wychodząc na wprost oczekiwaniom kupujących i celnie trafiając w ich potrzeby.

Na uwagę zasługuje najnowsza oferta maszyn skierowana właśnie do producentów wiśni i śliw i innych owoców pestkowych. Agregaty otrząsająco-czyszczące MAJA są dostępne na rynku od kilkunastu lat i cenione są przez klientów w Polsce jak i na świecie. Początkowo oferta skierowana była do sadowników, którzy swoje sady prowadzą w sposób tradycyjny – dzisiaj także do tych, którzy stawiają na ich intensywny rozwój.


Fot. 2. Agregat otrząsająco-czyszczący MAJA – otrząsanie owoców na rozwiniety ekran

Solidne podstawy
W podstawowej wersji MAJA dostępna jest w dwóch modelach – pierwszy model dostosowany jest do ekranu o szerokości maksymalnie 4m (zaprojektowany z myślą o sadach nowoczesnych, intensywnych) a drugi – szerszy – do ekranu o szerokości maksymalnej 6m (wieloletnie sady tradycyjne). W zależności od rozstawu drzew w sadzie ekrany można wymieniać na szersze lub węższe. Ekran rozkładany i zwijany jest ręcznie i potrzeba do tego minimum dwóch osób. To rozwiązanie sprawdza się w sadach od kilkunastu lat i pozwoliło zastąpić zbiór zwykłymi otrząsarkami, gdzie owoce zbierało się na rozłożone plandeki i ręcznie przesypywało do skrzynek lub skrzyń usuwając przy okazji nieczystości. Agregaty MAJA wyposażony w moduł otrząsająco – czyszczący pozwoliły znacznie skrócić czas zbioru wiśni z jednego drzewa, poprawiając jakość owoców i zmniejszając liczbę osób pracujących w sadzie.


Fot. 3. Zbiór śliw agregatem MAJA

Automatic w sadzie
Czy można zatem zrobić więcej? Oczywiście, że tak. Najnowsza propozycja WEREMCZUK FMR to MAJA AUTOMATIC z ekranem rozkładanym automatycznie, co pozwala zminimalizować liczbę osób potrzebnych do obsługi maszyny, jednocześnie podnosząc komfort pracy i zwiększając wydajność maszyny oraz skracając czas zbioru owoców z jednego drzewa.

WEREMCZUK FMR – producent maszyn ma kilka propozycji dla swoich klientów. Wybór modelu agregatu zależy wyłącznie od warunków w sadzie, w jakich będzie pracować maszyna i oczywiście od preferencji samego kupującego.


Fot. 4. MAJA AUTOMATIC TS z ekranem wysuwanym teleskopowo

Teleskopowo czy na łukach Agregaty MAJA AUTOMATIC dostępne są z ekranem wysuwanym TELESKOPOWO (model TS) coraz z ekranem wysuwanym NA ŁUKACH (model LK).

Rys. 1 MAJA AUTOMATIC model TK…

… i model LK

Główną zaletą tych maszyn jest możliwość zmiany rozstawienia prowadnic ekranu oraz położenia kolumny żurawia, na którym zawieszona jest otrząsarka, żeby jak najlepiej dopasować parametry maszyny do rozstawu drzew w sadzie. Takich możliwości nie dają inne tego typu maszyny dostępne na rynku. Zarówno MAJA AUTOMATIC „TS”, jak i „LK” podobnie jak agregat MAJA dostępne są w dwóch wersjach: krótszej i dłuższej. Dostępne opcjonalne wyposażenie dodatkowe pozwala na dopasowanie maszyny do swoich potrzeb.


Fot. 5. MAJA AUTOMATIC model TS


Fot. 6. MAJA AUTOMATIC model LK

Technologia dla każdego
Podsumowując – agregaty MAJA to doskonałe rozwiązanie zarówno w wieloletnich sadach tradycyjnych, gdzie drzewa rosną w rozstawie 2-3 metrów, mają gęste korony i dość grube pnie i konary, jak również w sadach intensywnych prowadzonych w technologii szpalerowej, gęsto posadzonych i odpowiednio prowadzonych pod zbiór mechaniczny. Dodatkowym atutem przy wyborze oferty WEREMCZUK FMR jest pomoc doradców, którzy w oparciu o swoją wiedzę zdobytą w kraju i zagranicą pomogą dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie i udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat dostępniej oferty.

Zbiór kombajnowy wiśni i śliw
Dla klientów, którzy posiadają kilkudziesięciohektarowe sady lub zamierzają rozwijać swoje gospodarstwa w stronę intensyfikowania produkcji owoców, firma WEREMCZUK FMR posiada w ofercie samojezdne i zaczepiane kombajny do zbioru wiśni i śliw FELIX i FELIX Z, które od kilkunastu lat pracują w sadach w Polsce i w Eropie.


Fot. 7. FELIX – kombajn samojezdny w sadzie prowadzonym pod zbiór mechaniczny.

Jesteś sadownikiem i zajmujesz się uprawą owoców pestkowych, stawiasz na rozwój swojego gospodarstwa i jego konkurencyjność? Oto 5 powodów, dla których warto bliżej przyjrzeć się ofercie WEREMCZUK FMR

  1. Tylko oryginalne rozwiązania
  2. Zawsze unijne standardy
  3. Innowacyjne technologie
  4. Już 40 lat na rynku
  5. Profesjonalne doradztwo

Skontaktuj się z Działem Handlowym WEREMCZUK FMR, tel. 815171566 lub wejdź na stronę weremczukagro.pl

Źródło: materiały firmy Weremczuk

Poprzedni artykułJabłka w Kazachstanie. Mniej z Polski, więcej z Chin
Następny artykułKiwi made in China

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię