Niemcy zbiorą dwa razy więcej czereśni i wiśni niż rok wcześniej

Ze względu na ciepłą i suchą wiosnę, niemiecki rynek sadowniczy oczekuje w 2018 roku bardzo wysokich zbiorów czereśni i wiśni - w sumie 61 100 ton. Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) we wstępnych szacunkach z 10 czerwca ogłosił, że zarówno czereśni (około 44 300 ton), jak i wiśni (16 800 ton) będzie ponad dwukrotnie więcej niż w roku 2017, gdy z powodu pogody plony były bardzo niskie.

W porównaniu ze średnią z ostatnich dziesięciu lat zbiory czereśni będą o 49% wyższe. Z drugiej strony zbiory wiśni mogą być o 2% niższe – jest to spowodowane przede wszystkim spadkiem areału uprawy wiśni, który został zmniejszony z 3400 ha w roku 2007 do obecnie około 1900 hektarów.

W całych Niemczech czereśnie uprawiane są na około 6000 hektarach, głównie w Badenii-Wirtembergii (prawie 2800 hektarów) – tam spodziewane są zbiory prawie 22 700 ton, czyli ponad trzy razy więcej niż w zeszłym roku.

W produkcji wiśni z 560 hektarami przoduje Nadrenia-Palatynat – ma 29% udziału w niemieckim obszarze uprawy tych owoców. Oczekuje się, że tegoroczne zbiory (prawie 6100 ton) przekroczą tam poziom z roku poprzedniego o 84%.
 
Źródło: Freshplaza

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCeny owoców jagodowych na Ukrainie
Następny artykułTylko w co trzeciej zagrożonej suszą gminie pracują komisje

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.