Produkcja czereśni: rozwiązanie Arrigoni Green przeciw ulewnym deszczom i szkodnikom

Produkcja czereśni rozwiązania protecta CHERRIES
Źródło: arrigoni.it
Produkcja czereśni to jedna z najbardziej skomplikowanych w świecie owoców. To także bardzo delikatny owoc. Podobnie jak kiwi, brzoskwinia czy śliwka, negatywne wpływ na uprawę mają ulewne deszcze, szczególnie w okresie dojrzewania owoców (we Włoszech od drugiej dekady Maja)

Wiodący, międzynarodowy gracz w technologii tekstylnej dla rolnictwa, Arrigoni proponuje nowe rozwiązanie, które poprawi i ułatwi proces produkcji. Ponadto rozwiązanie to łączy ochronę drzew przed insektami jak i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Produkcja czereśni rozwiązania protecta CHERRIES
Źródło: arrigoni.it

„Inżynierowie Arrigoni opracowali innowacyjny produkt: PROTECTA®. Jest to nowy pomysł, który gwarantuje wiele korzyści: utrzymanie odpowiedniego przepływu powietrza, redukcja odparowania wody, utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu, wysoka żywotność i wytrzymałość mechaniczna (6 lat we włoskim klimacie) To ochrona przed gradem, wiatrem, mrozem i słońcem.” Mówi Giuseppe Netti, przedstawiciel firmy. Jak dodaje PROTECTA ® była zaprojektowana aby znieść bardzo intensywne opady do 60 mm wody na godzinę.

Aby połączyć zalety ochrony przed pogodą z ochroną przed ptakami i owadami firma stworzyła uzupełnienie całego systemu. Ekrany BIORETE® w skuteczny sposób utrudniają szkodnikom dostanie się do naszych drzew. W efekcie zmniejsza to ilość zabiegów pestycydami.

Dla nowoczesnych rozwiązań przygotowaliśmy połączenie łatwości instalacji i demontażu. Dla przykładu z zamontowanym systemem PROTECTA ® rząd w rząd, ekrany BIORETE® muszą być po prostu zwinięte, inaczej rośliny są cały czas chronione i zamknięte.

Źródło: arrigoni.it

Karol Pajewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię