PROGNOSFRUIT w tym roku w Polsce!

Konferencja PROGNOSFRUIT to główne wydarzenie dla branży owocowej całego świata. Skupia producentów, przetwórców i handlowców z różnych krajów europejskich i pozaeuropejskich. Podczas konferencji omawiane są trendy na europejskim i światowym rynku owoców, a  WAPA (World Apple and Pear Association) ogłasza prognozę produkcji jabłek i gruszek na następny sezon.
Co roku Konferencja odbywa się w innym kraju i bierze w niej udział około 400 przedstawicieli branży z całego świata. W ubiegłym roku 42 -ga edycja konferencji odbyła się w drugim tygodniu sierpnia w Hiszpanii. Do katalońskiego miasta Leida przybyło 300 delegatów z całego świata. Dane przedstawione przez członków WAPA zostały zebrane przy  wsparciu krajowych organizacji producentów różnych państw członkowskich UE i innych państw. W imieniu Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych informacje na temat prognozowanych zbiorów w Polsce  zaprezentował Dominik Woźniak z Organizacji Producentów Rajpol. 

Miło nam poinformować, że tegoroczna konferencja odbędzie się już w sierpniu w Warszawie (w terminie 8 – 10 sierpnia), a jej organizatorem został Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. Oprócz oficjalnej części konferencji i debaty odbędzie się również kilka imprez towarzyszących, mających na celu wzmocnienie współpracy i kontaktów między uczestnikami. Delegaci podczas wizyty odwiedzą grupy producentów i będą mogli zapoznać się z naszym potencjałem sadowniczym. Jest to niepowtarzalna okazja do promocji całego potencjału gospodarczego Polski.

W Konferencji wezmą także udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, Europarlamentu, Ministerstw, PIORIN i władz samorządowych.

Zapraszamy firmy chętne do współpracy przy organizacji Konferencji do kontaktu z biurem Związku Sadowników RP. 
Kontakt: Związek Sadowników RP ul. Sportowa 4a; 05-600 Grójec;  www.polskiesadownictwo.pl  48 664 37 79 ; kasia@polskiesadownictwo.pl 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułCzy Turcja sprzedaje Rosji tureckie jabłka?
Następny artykułOd 17 maja jednorazowe odszkodowanie jest wyższe

1 KOMENTARZ

  1. Wstawia tyle polityki PSL i wlasnych interesików ze bedzie klapa na całego. Co kiedykolwiek zwiazek zrobil porządnie i do końca? Oj będzie wstyd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.