Protestujący rolnicy w resorcie rolnictwa

Przedstawiciele protestujących sadowników na spotkaniu w resorcie rolnictwa; fot. MRiRW
Wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski zaprosił w poniedziałek przedstawicieli protestujących sadowników na rozmowy w siedzibie resortu. Organizatorzy manifestacji przedstawili swoje postulaty.

– Większość z przedstawionych postulatów dotyczy działań długofalowych i one są już przez resort podjęte – poinformował wiceminister Romanowski.

Rozmowy prowadzone były w bardzo rzeczowej atmosferze. Omówione zostały wszystkie postulaty. Gospodarz spotkania przedstawił podjęte działania. Zwrócił uwagę na inicjatywy podejmowane na forum unijnym –  strona polska postuluje zrównanie wsparcia dotyczącego wycofywania produktów z rynku, aby te przeznaczone na cele inne niż charytatywne były tak samo finansowane.

Wiceminister poinformował również o zmianach w funduszach promocji, które mają wzmocnić pozycję producentów, a także o znakowaniu produktów, jako Produkt Polski.

Podsekretarz stanu podkreślił, że niektóre z podnoszonych kwestii nie leżą w gestii resortu. Dotyczy to m.in. sprawy rosyjskiego embarga. – To kompetencje unijne, a decyzje zapadają na najwyższym szczeblu – powiedział wiceminister dodając jednocześnie, że – w ramach Grupy Wyszehradzkiej wypracowujemy wspólne stanowisko.

Przedstawiciele protestujących sadowników zadeklarowali pomoc i wsparcie dla podejmowanych na unijnym forum inicjatyw strony polskiej.

Źródło: MRiRW

Related Posts

None found

Poprzedni artykułInterpoma 2016: Polska „szykuje się do ekspansji na Zachód”
Następny artykułRusza wsparcie dla rolników, którzy zdecydują się przekazać gospodarstwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.