Przymrozki do -6 stopni. Śledź ostrzeżenia i komunikaty sadownicze

Przymrozki do -6 stopni Celsjusza dotkną 14 województw. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o prognozowanym spadku temperatury nad ranem 9 maja. Najchłodniej będzie na Warmii i Mazurach, Podlasiu i Lubelszczyźnie. 
 
Jedynie województwa zachodniopomorskie i lubuskie odnotują dodatnią temperaturę po nocy z poniedziałku na wtorek. W ciągu dnia temperatura będzie się utrzymywać na poziomie 3-9 stopni Celsjusza i spodziewane są także opady deszczu, a w górach śniegu. 

Sadownicy mogą teraz śledzić ostrzeżenia o przymrozkach oraz zalecenia doradców sadowniczych, w tym informacje o ochronie i nawożeniu, za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Komunikaty Sadownicze
 
Nowa aplikacja wydawnictwa Plantpress przekazuje aktualne komunikaty sadownicze bezpośrednio na telefon komórkowy. Dzięki niej producenci owoców nie muszą przeglądać stron internetowych w poszukiwaniu zaleceń różnych doradców sadowniczych. Te informacje, otrzymują na swoją komórkę natychmiast po publikacji i to bezpłatnie. Obecnie aplikacja dostarcza komunikaty dotyczące zaleceń ochrony roślin oraz nawożenia od czterech firm: PROCAM, Bayer, Chemirol/ZZO Warka oraz Agrosimex.
 
Pobierz aplikację: ze sklepu Play lub z App Store.
 
Oprócz aplikacji Komunikaty sadownicze, sadownicy mogą skorzystać z innych nowych bezpłatnych aplikacji, w tym:
•Program ochrony sadów, 
•Mieszanie środków ochrony,
•Kalkulator „Ile pszczół”

Więcej dowiesz się na stronie Plantpress.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułW Samborcu – Święto Kwitnącej Jabłoni
Następny artykułNadchodzą przymrozki: sadownicy chronią jabłonie i grusze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.