Świętujmy!

fot. P. Grel
Przecież powody mamy: jesteśmy największym producentem jabłek w Europie i największym ich eksporterem. Setkom tysięcy ludzi jabłko zapewnia środki do życia, milionom daje w tym życiu zdrowie. Ogródkowiczów, działkowców i innych zapaleńców uprawy jabłoni nie sposób zliczyć. Więc dlaczegóż by nie świętować Dnia Jabłka?
Zwłaszcza, że jakieś nieśmiałe próby i obchody już mają miejsce. Jedną z propozycji jest obchodzenie tego dnia równocześnie na całym świecie właśnie 28 września. Cieszy, że sygnały o „podjęciu tematu” dochodzą z dołu – ze szkół, gmin. To dobrze rokuje: komuś taki Dzień jest potrzebny, a może tylko podoba się sama apetyczna idea, więc nie czekając aż ocknie się jakiś VIP czy ważna organizacja obchodzi sobie jak chce i z kim chce swoje święto jabłka. Myślę, że Święto urośnie wraz z dorastaniem tej młodzieży. Oczywiście byłoby miło, gdyby w (już niedalekiej – miejmy nadzieję) przyszłości hucznie i wesoło obchodzony Światowy Dzień Jabłka natychmiast wszystkim kojarzył się właśnie z Polską…
Wszystkim, którzy już Dzień Jabłka zauważyli, wszystkim, którzy z jabłka żyją, wszystkim, którzy nie mogą bez jabłka żyć – a więc nam wszystkim (czy kogoś pominąłem?):
Wszystkiego jabłkowego!!!
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMniejszy holenderski eksport produktów ogrodnictwa
Następny artykułW kwestii sabotażu statystyk czarnej porzeczki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.