Strona główna Tagi Abchazja

abchazja

Pokaz mechanicznego cięcia drzew

1 lutego firma Urmik Sp. J. z Michałowa Rudnickiego zorganizowała w gospodarstwie Marcina Sobczaka w Nowych Sadkowicach pokaz cięcia mechanicznego jabłoni przy użyciu piły konturowej do cięcia sadów model Kompakt PNP-2531 produkcji czeskiej firmy Ostraticky (fot. 1) przeznaczonej do prowadzenia drzew w formie szpalerowej (fot. 2).

Zawody z przyszłością?

Prognozę opracowała na zamówienie Ministerstwa Pracy grupa 10 naukowców m.in. z Uniwersytetu Łódzkiego i Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. To tylko prognoza, ale tak wnikliwie nie robił tego w Polsce nikt wcześniej. Próby przewidzenia przyszłości ograniczały się dotąd do określenia ogólnej liczby zatrudnionych. Podobne prognozy od lat podpowiadają młodym Niemcom czy Holendrom, jaką szkołę wybrać, by po jej skończeniu nie zostać na lodzie.

Stop mandarynkom

Mandarynki są jednym z niewielu towarów, jakie mieszkańcy Abchazji mogą zaproponować do sprzedaży zagranicy. tradycyjnie największym rynkiem zbytu na abchaskie mandarynki jest Rosja. W październiku, czyli tuż przed rozpoczęciem sezonu zbiorów tych owoców wprowadziła ona surowe ograniczenia w ich przywóz na swój obszar celny.