Strona główna Tagi Algieria

algieria

Polskie stoisko na targach w Algierii

W dniach 9-12 kwietnia w Algierze w Algierii odbyły się targi rolno-spożywcze Djazagro 2018. KOWR podczas wydarzenia zorganizował polskie stoisko narodowe pod hasłem "Poland tastes good".

Algieria wprowadza zakaz importu m.in. owoców i warzyw

Rząd Algierii wprowadził tymczasowy zakaz importu wybranych produktów, w tym artykułów rolno-spożywczych. Zakaz ten ma obowiązywać do roku 2019 - poinformowała PIORiN. Lista produktów podlegających tymczasowemu zawieszeniu importu obejmuje m.in. owoce (w tym jabłka) i warzywa oraz produkty z owoców i warzyw.

Sawicki jedzie do Algierii rozmawiać o polskiej żywności

Minister rolnictwa Marek Sawicki jedzie do Algierii rozmawiać o eksporcie polskiej żywności. Zaplanowane są spotkania z tamtejszym ministrem rolnictwa oraz przedstawicelami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności - poinformował rzecznik resortu Witold Katner.

Chcemy eksportować do Algierii m.in. owoce i warzywa

Polskie owoce i warzywa, sprzęt do przechowywania żywności, maszyny rolnicze, budownictwo oraz sprzęt medyczny – to sektory uznawane przez uczestników misji gospodarczej do Algierii za jedne z najbardziej perspektywicznych, jeśli chodzi o współpracę z tym krajem.

Misja handlowa do Algierii

Agencja Rynku Rolnego zaprasza polskich przedsiębiorców z sektora spożywczego, w szczególności producentów owoców i warzyw, mleka, wyrobów  mlecznych oraz mięsa wołowego, do udziału w misji handlowej do Algierii organizowanej w dniach 8-11 grudnia 2014 r.