Polskie stoisko na targach w Algierii

Fot. KOWR
W dniach 9-12 kwietnia w Algierze w Algierii odbyły się targi rolno-spożywcze Djazagro 2018. KOWR podczas wydarzenia zorganizował polskie stoisko narodowe pod hasłem "Poland tastes good".

KOWR umożliwił polskim firmom z branż: produktów mlecznych, słodyczy, owoców i warzyw, dodatków do żywności, prezentację oferty potencjalnym zagranicznym kontrahentom, na stoisku narodowym o powierzchni 36 m2.

Targom towarzyszyła misja gospodarcza zorganizowana przez KOWR we współpracy z Ambasadą RP w Algierze. Podczas pobytu w Algierii polscy przedsiębiorcy wzięli udział w Algiersko-Polskim Dniu Biznesu, który odbył się w Algierskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. W trakcie tego wydarzenia przedstawiciele Ambasady RP w Algierii: Witold Spirydowicz, Ambasador, Edward Wyrozumski, Konsul Ekonomiczny oraz Rafał Raźny, Radca Rolny przedstawili potencjał polskiej gospodarki oraz rolnictwa. Swoją ofertę stronie algierskiej zaprezentowały polskie firmy uczestniczące w misji gospodarczej.

W trakcie targów na stoisku narodowym przedsiębiorcy z Polski uczestniczyli w spotkaniach B2B z lokalnymi przedsiębiorcami, jak również dystrybutorami produktów rolno-spożywczych.

Przedstawiciele polskich firm mieli także możliwość poznania asortymentu produktów oraz cen na rynku algierskim, dzięki udziałowi w objeździe po punktach sprzedaży detalicznej (tzw. store-check). Przedsiębiorcy odwiedzili m.in. algierski hipermarket Beb Ezzouar.

Ponadto 10 kwietnia zostało zorganizowane seminarium nt. algierskiego rynku rolno-spożywczego i kultury biznesowej, w trakcie którego przedstawiciel Ambasady RP w Algierze przybliżył uczestnikom misji gospodarczej specyfikę rynku algierskiego oraz zaprezentował aktualny stan wymiany handlowej.

Źródło: KOWR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułUkraina: sadów ubyło – jabłek odwrotnie
Następny artykułW kwietniowym „HO” – inaczej o owadach zapylających

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.