Strona główna Tagi Arboretum

arboretum

VI Międzynarodowy Festiwal Derenia

Odbywające się w Bolestraszycach od sześciu lat spotkanie miłośników derenia (we wszelkich postaciach) pięknieje – choć może trudno w to uwierzyć komuś, kto zaglądał do tamtejszego Arboretum. Wszystko przez nieco inny dobór tematyki konferencji towarzyszącej Festiwalowi. Zaczęto na niej mówić o ozdobnych formach dereni.

Razem z Czechami uratujemy przyrodniczy raj w Prószkowie

Prószkowskie arboretum to park dendrologiczny, w którym w różnych ugrupowaniach rośnie kilkaset rodzajów, gatunków i odmian roślin, głównie drzew i krzewów z całej Europy, Bliskiego Wschodu, Chin, Japonii, Syberii, Kaukazu, obu Ameryk oraz Afryki. Powiat opolski razem z czeską gminą Hrubá Skála stara się o unijne pieniądze na remont założonego w XIX wieku ogrodu dendrologicznego przy prószkowskiej Pomologii.

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach

Maj to miesiąc, w którym wiele gatunków roślin w naszym kraju zachwyca pięknem kwiatów, dlatego właśnie w tym terminie kierownictwo poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych zorganizowało wycieczkę dla swoich członków do ogrodu dendrologicznego w Przelewicach w województwie zachodniopomorskim.

Międzynarodowy Festiwal Derenia

Przy tradycyjnie pięknej, wrześniowej pogodzie Arboretum w Bolestraszycach gościło wczoraj setki uczestników Międzynarodowego Festiwalu Derenia – czwartej z kolei imprezy dedykowanej temu powracającemu do świadomości sadowników gatunkowi. W tym roku wiele uwagi organizatorzy poświęcili również innym mało znanym czy zapomnianym roślinom o jadalnych owocach czy innych organach przydatnych w kuchni, apteczce czy kosmetyczce.

VII Piknik „Lato pod drzewami”

W niedzielę 21 czerwca Arboretum SGGW w Rogowie zaprasza na piknik  na polanie przy alpinarium rozpoczynający letni sezon.