Strona główna Tagi Banki żywności

banki żywności

Po Fruit Logistice 80 ton żywności trafi do potrzebujących

Berliner Tafel (berliński oddział niemieckiego banku żywności) zebrał po zakończeniu targów Fruit Logistica 80 ton żywności. Po posortowaniu trafi ona do potrzebujących.

Niemal co trzeci Polak wyrzuca jedzenie

Niemal co trzeci Polak przyznaje się, że zdarza mu się wyrzucać jedzenie, głównie z powodu przegapienia daty przydatności do spożycia lub zbyt dużych zakupów - wynika z najnowszego raportu „Nie marnuj jedzenia 2016” opracowanego przez Federację Polskich Banków Żywności.

Świąteczna zbiórka żywności

Dzięki zaangażowaniu polskich producentów i dystrybutorów żywności, podczas Świątecznej Zbiórki Żywności, do Banku Żywności SOS w Warszawie trafiały  świeże warzywa i owoce. Produkty pochodzące z Bronisz, jeszcze tego samego dnia przekazane były organizacjom przygotowującym posiłki dla najuboższych.

Ponad 92 tys. ton żywności dla ubogich

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do organizacji charytatywnych w naszym kraju w ramach unijnej pomocy żywnościowej. Potrzebujący dostaną m.in. produkty mleczne i mięsne, kasze, mąkę, owoce, cukier oraz olej.

Warsztaty, szkolenia i pochody z okazji Światowego Dnia Żywności

Warsztaty zdrowego odżywiania, szkolenia jak nie marnować żywności, a także pochody i korowody w różnych miastach wzywające do ograniczenia marnotrawstwa jedzenia organizują w piątek z okazji ustanowionego przez ONZ Światowego Dnia Żywności polskie banki żywności.

Bank Żywności w Płocku chce rozdać 20 ton jabłek

Ponad 20 ton jabłek, otrzymanych m.in. od sadowników, chce rozdać Bank Żywności w Płocku. Współorganizowana z tamtejszym samorządem akcja "Jabłka dla płocczan" rozpocznie się we wtorek i potrwa do 14 lutego. Owoce rodawane w różnych częściach miasta.

Jedna trzecia Polaków wyrzuca artykuły spożywcze

Co trzeci Polak przyznaje, że zdarza mu się wyrzucać żywność. Najczęściej są to produkty świeże, jak pieczywo, warzywa, owoce, wędliny oraz produkty mleczne. Zjawisko to nasila się w okresie świątecznym, bo Polacy często kupują zbyt dużo i gotują za duże porcje. Nieznaczna zmiana nawyków zakupowych i konsumenckich może ograniczyć problem.
 

Banki Żywności chcą odbierać przetworzone owoce i warzywa

Do końca października 31 Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności odebrało łącznie ok. 14 tys. ton świeżych owoców i warzyw, wycofywanych z rynku w związku z embargiem. Po raz kolejny organizacja apeluje do ministerstwa rolnictwa o umożliwienie przetwarzania owoców i warzyw, w przeciwnym wypadku nie jest w stanie przyjąć większej ilości jabłek.

Banki Żywności gromadzą produkty objęte embargiem

Polskie warzywa i owoce - m.in. marchew, kapusta i jabłka - objęte rosyjskim embargiem dzięki akcji Banków Żywności trafiają do osób najuboższych. Aby wesprzeć akcję, należy wysłać SMS o treści POMAGAM na numer 75365. Opłata zasili konto organizacji.

Darowanemu koniowi….

Będąc z dziećmi na wycieczce klasowej w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim (województwo świętokrzyskie) zostałam poczęstowana jabłkiem i nie skorzystałam z tej propozycji…