Strona główna Tagi Bobry

bobry

Mniej szkód powodowanych przez bobry

Panująca susza spowodowała, że mniej jest w tym roku szkód powodowanych przez bobry w Podlaskiem - ocenia Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku. Wniosków o wypłaty odszkodowań jest o jedną czwartą mniej niż w takim samym czasie w 2014 r.

161 tys. zł odszkodowań w Lubuskiem

W woj. lubuskim za szkody wyrządzone w 2014 roku przez zwierzęta prawnie chronione naliczono nieco ponad 161 tys. zł odszkodowań - poinformował Tomasz Kozłowski z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp.

3,4 mln zł za szkody bobrów, żubrów i wilków w Podlaskiem

3,4 mln zł odszkodowań za szkody spowodowane przez bobry, żubry i wilki w 2014 roku w Podlaskiem wypłaci Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku. To najwięcej w ostatnich latach.

3,9 mln zł za szkody wyrządzone przez bobry i wilki na Warmii i Mazurach

Prawie 3,9 mln zł zapłacił Skarb Państwa właścicielom nieruchomości z Warmii i Mazur za szkody spowodowane w tym roku przez bobry i wilki - poinformowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Olsztynie.

3 mln zł za szkody wyrządzone przez bobry na Warmii i Mazurach

Na ponad 3 mln oszacowano szkody spowodowane w tym roku przez bobry na Warmii i Mazurach. Większość wniosków dotyczy zalanych upraw, ale zgłoszono też uszkodzone budynki, podgryziony od spodu pomost, a nawet stratę trzech krów, które wpadły do bobrowych nor.

Komisja sejmowa o rekompensatach za szkody wyrządzane m.in. przez bobry

Oprócz rolników także m.in. właściciele działek czy ośrodków wypoczynkowych dostaną odszkodowania za szkody wyrządzane przez bobry - proponuje projekt noweli przygotowanej przez Senat. Wg MŚ propozycja ta spowoduje lawinowy wzrost zgłaszanych szkód i wypłat.