Strona główna Tagi Ceny żywności

ceny żywności

Spekulowanie cenami żywności jest nieetyczne

Nie ma zgody na niczym nieuzasadnione podwyżki cen żywności – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski w kontekście sygnałów o podwyższaniu cen niektórych produktów żywnościowych. W tej chwili obserwuje się wzrost cen mięsa drobiowego i produktów mleczarskich.

Moskiewskie ceny warzyw

Azerbejdżan, Iran, Izrael – oraz wiele innych państw stało się dostawcami warzyw i owoców na rosyjski rynek, który w sierpniu 2014 roku odgrodził się od dotychczasowych partnerów „kontrsankcjami”. Można się spierać o nazewnictwo tych środków, ale może ciekawiej będzie się przyjrzeć, ile ta wojna handlowa kosztuje Rosjan.

W IV kw. dynamika cen żywności na poziomie 4 proc. rdr

W IV kwartale tego roku dynamika cen żywności w Polsce kształtować się będzie na poziomie ok. 4 proc. rdr - ocenia w raporcie miesięcznym Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Wzrost cen żywności może być niższy, ale podrożeją owoce

Eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej ocenili, że w bieżącym roku ceny żywności nie wzrosną aż tak, jak się wcześniej spodziewano. Na pewno podrożeją jednak owoce.

Wzrost cen żywności nieduży, zagrożeniem znaczny wzrost cen owoców

Wzrost cen detalicznych żywności w 2017 roku nie będzie tak dynamiczny, jak się spodziewano, jednak zagrożeniem może być wzrost cen owoców z powodu pogody - oceniają eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

IERiGŻ: ceny żywności będą rosły, ale nie będą to duże wzrosty

Ceny żywności będą rosły, ale nie będą to duże wzrosty - oceniają eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

W IV kw. niewielki sezonowy wzrost cen żywności

W IV kwartale będzie niewielki sezonowy wzrost cen żywności - oceniają eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

W II połowie roku umiarkowany wzrost cen żywności?

Rosnący popyt na żywność przełoży się na umiarkowany wzrost cen w II połowie roku - prognozuje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Ceny żywności będą rosły, ale latem sezonowy spadek

Ceny żywności w Polsce będą rosły, ale latem nastąpi sezonowy spadek - ocenia Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. "Po wielu miesiącach relatywnego tanienia ceny detaliczne żywności od początku 2016 r. rosną szybciej od ogólnego wskaźnika wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych" - napisano.
 

Embargo na żywność kosztowało Rosjan 400 mld rubli

Embargo na żywność kosztowało Rosjan 400 mld rubli (ok. 5,5 mld dolarów) - pisze środowa "Niezawisimaja Gazieta". Tak ekonomiści oszacowali efekt wzrostu cen żywności wywołany wprowadzeniem półtora roku temu embarga w odpowiedzi na zachodnie sankcje.