Strona główna Tagi Cyklameny

cyklameny

Ceny kwiatów na rynkach hurtowych

Nieodłącznym atrybutem walentynek – Dnia Zakochanych, przypadającego 14 lutego – są czerwone róże. W pierwszej połowie lutego to właśnie te kwiaty osiągają na rynkach hurtowych roślin ozdobnych najwyższe ceny. Walentynki obchodzone są na całym świecie tego samego dnia, dlatego ogromny popyt na odmiany róż o czerwonych kwiatach winduje ceny.

Cyklamenowy show

W drugim tygodniu listopada (6 – 10. 11) włoska firma Sentier specjalizująca się w produkcji sadzonek roślin ozdobnych zorganizowała jesienną edycję Dni Otwartych, na których w roli głównej obsadzono cyklameny. Na zaproszenie firmy Greenpunkt z Tychów (przedstawiciel tego producenta materiału wyjściowego w Polsce) pokaz zobaczyło kilku ogrodników z Polski.

Co nowego w uprawie cyklamenów?

Mimo że cyklameny uprawiane są już od setek lat, co roku pojawiają się nowe odmiany i doskonalone są technologie ich produkcji. Bardzo ważna – także w przypadku tych roślin – jest odpowiednia promocja przy sprzedaży. Konieczne jest, aby wyprodukowany towar mógł znaleźć odbiorców nie tylko wśród osób starszych, przyzwyczajonych do tradycyjnej dekoracji pomieszczeń w okresie jesienno-zimowym, ale także, aby młodzi ludzie byli zainteresowani tym produktem.

W Trzęsaczu o poinsecji, cyklamenie i gerberze

Firma Vitroflora zorganizowała 14 listopada ub.r. w Trzęsaczu seminarium poświęcone produkcji poinsecji, cyklamenów oraz doniczkowej gerbery. Kilkudziesięciu polskich producentów tych roślin wysłuchało prelekcji wygłoszonych przez przedstawicieli trzech firm hodowlanych, dla których gatunki te stanowią ważną pozycję w asortymencie.