Cyklamenowy show

W drugim tygodniu listopada (6 – 10. 11) włoska firma Sentier specjalizująca się w produkcji sadzonek roślin ozdobnych zorganizowała jesienną edycję Dni Otwartych, na których w roli głównej obsadzono cyklameny. Na zaproszenie firmy Greenpunkt z Tychów (przedstawiciel tego producenta materiału wyjściowego w Polsce) pokaz zobaczyło kilku ogrodników z Polski.

Nie zawiedli się – w siedzibie tego przedsiębiorstwa w Mosnigo di Moriago della Battaglia mieli okazję porównać nie tylko wszystkie dostępne na rynku odmiany cyklamenów, ale także zasięgnąć informacji dotyczących produkcji tych roślin. Trzeba przyznać, że prezentacja jest wyjątkowa pod względem rozmachu i różnorodności.

Poza znanymi już na rynku kreacjami, pokazano także kilka obiecujące nowości. Wśród nich znalazły się m.in. odmiana ‘Super Red’ o intensywnie czerwonych kwiatach, oryginalne kreacje z grupy Angels czy wpadająca w oko dzięki dużemu kontrastowi barw odmiana ‘Indiaka Magenta’. Przed siedzibą firmy wzrok przyciągały cyklameny… posadzone na rabatach pod drzewami.


Cyklamen ‘Angels Wine’


Cyklamen ‘Indiaka Magenta’

Prezentowany na jesiennych Dniach Otwartych tej firmy asortyment jest dość ograniczony (biorą pod uwagę szeroką ofertę materiału wyjściowego produkowanego w Mosnigo di Moriago della Battaglia), jednak można się było także przyjrzeć poinsecjom, bratkom ogrodowym, fiołkom rogatym i chryzantemom z dorobku największych firm hodowlanych.


Roberta Baron reprezentująca firmę Sentier (pierwsza z lewej), Michał Płaza z firmy Greenpunkt i producenci z Polski obecni na Dniach Otwartych firmy Sentier

Tekst i fot. Ilona Sprzączka

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKoniec sezonu jabłka przemysłowego?
Następny artykułPogoda. Nietypowy rok pełen ekstremalnych zjawisk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.