Strona główna Tagi Dąbrowice

dąbrowice

DOD w Dąbrowicach – skromnie acz podwójnie

Instytut Ogrodnictwa zaprosił wczoraj producentów warzyw i owoców do swoich zakładów doświadczalnych w Skierniewicach i Dąbrowicach pod Skierniewicami. Ten kolejny Dzień Otwartych Drzwi w placówkach IO był dwudziestym z odbywanych w dąbrowickim sadzie.  Pierwsze spotkanie tego rodzaju ówczesny Instytut Sadownictwa zorganizował przed sześćdziesięciu pięciu laty.

XVII Dzień Otwartych Drzwi

23 czerwca w Sadzie Doświadczalnym IO w Dąbrowicach k. Skierniewic był Dniem Otwartych Drzwi dla sadowników z całego kraju (tradycyjnie można było spotkać na nim także naszych kolegów z Białorusi, przyjeżdżających tu co roku). Natomiast z powodu ważnego posiedzenia Sejmu nie dotarli do Dąbrowic posłowie z Mazowsza – także stali goście naszych branżowych spotkań.

Po raz szósty ekologicznie

21 maja w ekologicznym sadzie doświadczalnym należącym do Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, a mieszczącym się w Nowym Dworze k. Skierniewic, odbył się dzień otwarty. Przybyłych licznie uczestników powitali prof. dr hab. Franciszek Adamicki, dyrektor IO, organizatorzy spotkania dr hab. Elżbieta Rozpara i mgr Paweł Bielicki oraz… piękna, słoneczna pogoda.