Strona główna Tagi Dyskonty

dyskonty

Nowa oferta. Francuskie ziemniaki w Biedronce

W sieci dyskontów Biedronka pojawiły się w ofercie francuskie ziemniaki premium marki Parmentine. Sprzedawane są w 1 kg opakowaniach w cenie 5,89 zł.

Biedronka: włoskie jabłka tylko 50 gr droższe od polskich

W sieci dyskontów Biedronka trwają przeceny na jabłka klasy premium sprzedawane luzem, sprowadzane z Włoch. Granny Smith, oraz markowe Modi zamiast 5,99 zł/kg kosztują teraz 4,99 zł/kg. Promocja trwa tydzień (do 25.02) i aby z niej skorzystać należy kupić przynajmniej 1 kg jabłek. 

Owoce bio zagoszczą na stałe w dyskontach?

Moda na bio produkty, w tym owoce, zaczyna się w Polsce rozwijać, dlatego właściciele dyskontów także chcą poszerzać ofertę o te produkty. Na razie w sklepach sprzedawane są jabłka z importu, jednak sieci chcą sprzedawać polskie jabłka z upraw organicznych.

 

50. tydzień. Ceny jabłek i gruszek – targowiska i dyskonty

W 50. tygodniu roku na targowiskach wschodniego Mazowsza oferowane są jabłka oraz gruszki z Polski w cenie od 2,00 zł/kg do 4,50 zł/kg. 
 
 

Słaba jakość polskich jabłek w marketach. Komu to służy?

Polskie jabłka mają dwa oblicza. Pierwsze widzi konsument odwiedzający supermarkety i dyskonty. Drugie widzi sadownik lub przedstawiciel grupy producentów wysyłający jabłka na eksport. Oba różnią się od siebie diametralnie. Komu to służy?
 
 
 
 
 
 
 

Sezonowa oferta dyskontów: Fioletowe ziemniaki

Pod koniec października w sieci dyskontów Biedronka pojawiła się oferta związana z Halloween. Znalazły się w niej ziemniaki o fioletowym miaższu.
 
 
 

Detal: Ceny jabłek w ostatnim tygodniu października

Jak wyglądają detaliczne ceny jabłek w 43. tygodniu roku? Na targowiskach we wschodniej części województwa mazowieckiego polskie jabłka sprzedawane były w cenie 2,50-3,00 zł/kg. W ofercie znalazły się: Gala, Red Jonaprince, Elise, Rubin, Sampion, Cortland i Lobo.  

Ceny owoców na targowiskach i w dyskontach

Cena owoców na targowiskach we wschodniej części województwa mazowieckiego wynosiła 6 października: śliwki 6,00-7,00 zł/kg, gruszki odmiany Konferencja od 2,50 zł/kg (mały rozmiar), do 4,50-5,00 zł (duży rozmiar). Lukasówkę sprzedawano w cenie 7,00 zł/kg. Większość jabłek sprzedawano w cenie 2,50 zł/kg w tym Jonagored, Szampion, Lobo, Jester, Gala. W cenie 3 zł/kg oferowano jabłka odmiany Rubin.

 

Rynek spożywczy w Polsce wart 230 mld zł

Według szacunków PMR w 2012 roku rynek artykułów spożywczych w Polsce osiągnie wartość ponad 230 mld zł, 2,5% więcej w stosunku do poprzedniego roku (w ujęciu PMR, wartość rynku spożywczego obejmuje wartość wszystkich produktów sprzedawanych w sklepach spożywczych, w tym artykułów przemysłowych, jak również żywności nabywanej w innych kanałach dystrybucji). Wzrost ten jest przede wszystkim generowany w segmencie dyskontów, a w jego tle nadal pozostają rosnące ceny, jak wynika z najnowszego raportu PMR pt. „Handel detaliczny artykułami spożywczymi w Polsce 2012. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2013-2015”.

Kryzys sprzyja dyskontom

Już 75% Polaków przynajmniej raz w miesiącu robi zakupy w dyskontach, którym Wartość sprzedaży rośnie w tempie dwucyfrowym - na przykład w czerwcu o ponad 13%. Natomiast w małych sklepach osiedlowych - maleje lub zatrzymała się na stałym poziomie.