50. tydzień. Ceny jabłek i gruszek – targowiska i dyskonty

Owoce w dyskoncie
W 50. tygodniu roku na targowiskach wschodniego Mazowsza oferowane są jabłka oraz gruszki z Polski w cenie od 2,00 zł/kg do 4,50 zł/kg. 
 
 
Najdrożej sprzedawana jest Szara Reneta – 4,00-4,50 zł/kg. Pozostałe odmiany oferowane są przeważnie w cenie 2,50-3,00 zł/kg, choć niektórzy handlowcy obniżają cenę dla wszystkich oferowanych odmian do 2,00 zł/kg. W ofercie są jabłka odmiany Golden Delicious, Red Jonaprince, Ligol, Cortland, Sampion, Lobo, Alwa. 

Oprócz jabłek, można nabyć także gruszki – Konferencja w cenie 2,50-3,00 zł/kg, Lukasówka – 3,50 zł/kg.

W sieci Biedronka w ofercie są jabłka i gruszki z Polski oraz importowane. Najdrożej sprzedawane są jabłka markowe – Modi (Włochy) w cenie 5,99 zł/kg, oraz regionalne (Południowy Tyrol) – Granny Smith i Golden Delicious – 5,99 zł/kg. Z polskich jabłek najwyżej wyceniona jest Gala sprzedawana w 1 kg workach w cenie 4,49 zł/kg. W workach sprzedawane są też jabłka bez wskazania odmiany – w cenie 4,49 zł za 1,5 kg. Jabłka luzem (układane w wytłoczkach) kosztują 3,59 zł/kg. Są to odmiany Ligol, Sampion i Jonagold. 

W ofercie gruszek najdroższe są włoskie Abate Fetel – 7,99 zł/kg. W sprzedaży jest też holenderska Lukasówka 4,89 zł/kg, oraz w tej samej cenie Konferencja (kraj pochodzenia Belgia, Holandia, Polska).

RS

Related Posts

None found

Poprzedni artykułJaki będzie tegoroczny handel jabłkami?
Następny artykułGama innowacyjnych nawozów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.