Strona główna Tagi Expo 2015

expo 2015

Organizatorzy Expo w Mediolanie chcą zachować polski pawilon

Włoscy organizatorzy zeszłorocznej światowej wystawy Expo w Mediolanie chcą, by na jej terenie pozostało kilka pawilonów, wśród nich polski, gdyż planują wykorzystanie ich do dalszych celów. Jak dowiaduje się PAP, prośba o przekazanie pawilonu trafiła do Warszawy.

Ponad 1,5 mln osób odwiedziło polski pawilon na Expo

Ponad 1,5 miliona osób zwiedziło polski pawilon na światowej wystawie Expo w Mediolanie, kończącej się po pół roku w sobotę. Odbyły się tam dziesiątki imprez i prezentacji regionów i ich atrakcji turystycznych oraz tradycji kulinarnych.

Dzień Polski na EXPO w Mediolanie

Od rana w niedzielę na wystawie światowej EXPO w Mediolanie trwa Dzień Polski. Uroczystościom przy polskim pawilonie towarzyszą pokazy kulinarne, wystawy sztuki użytkowej i wzornictwa oraz koncerty.

Nagrodzeni w kampanii „Fruitness, enjoy it”

Po 9 latach działań promocyjnych zdrowego stylu życia, którego podstawę stanowi dieta bogata w owoce i warzywa oraz regularna aktywność fizyczna, podczas EXPO w Mediolanie zostają przyznane nagrody znanym sportowcom i osobom związanym ze sportem, którzy dobrze reprezentują główne przesłania kampanii „Fruitness, enjoy it”.

Mamy najlepszy na świecie przemysł przetwórczy…

... a polska żywność ma już swoją eksportową markę. Światowa Wystawa EXPO ma szansę przybliżyć nas do kolejnego rekordu – powiedział podczas swojej wizyty w Mediolanie 6 czerwca minister Marek Sawicki. - Chcemy aby export produktów rolno-spożywczych pobił w tym roku ubiegłoroczny rekord – dodał minister – chcemy, aby udział tego segmentu w całym naszym eksporcie wzrósł z obecnych 13% do 15% i wszedł na drugie miejsce wyprzedzając przemysł chemiczny.

Sawicki: zaopatrzenie w żywność można poprawić zmniejszając marnotrawstwo

Na świecie głoduje ponad 900 mln ludzi, gdyby zmniejszyć marnotrawstwo żywności, to dostęp do niej stałby się zdecydowanie lepszy - mówił w czwartek minister rolnictwa Marek Sawicki podczas Międzynarodowego Forum Rolnego w Mediolanie.

Polsko-włoskie gotowanie nad Tybrem

Wspólną pasję do gotowania zamienili na promocję we Włoszech polskiej żywności. Ambasador RP w Rzymie Tomasz Orłowski i urodzony w Warszawie, a mieszkający od lat w Rzymie szef kuchni i właściciel prestiżowej restauracji Nestor Grojewski realizują w języku włoskim serię krótkich filmów o gotowaniu.

Program gospodarczy na EXPO

Udział Polski w Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie to szansa na promocję polskich firm i wzmocnienie wizerunku naszego kraju jako źródła wysokiej jakości surowców  i gotowych wyrobów spożywczych, a także technologii, maszyn i innych rozwiązań dla szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej.

W Mediolanie rozpoczęła się światowa wystawa Expo

W Mediolanie otwarta została w piątek światowa wystawa Expo, która odbywa się pod hasłem "Wyżywienie planety, energia dla życia". W ekspozycji udział bierze 145 krajów i organizacji. Nie zmarnujcie tej okazji - apelował papież Franciszek.

Majówka – z Expo 2015

1 maja w Mediolanie rozpoczyna się Expo 2015 – jego hasłem jest „Wyżywić świat”. Wśród ogromnej liczby propozycji zwiedzający znajdą na wystawie bardzo silnie eksponowane produkty sadownictwa. Gospodarze Expo, oczywiście, nie zasypiają gruszek w popiele –i nie tylko gruszek.