Strona główna Tagi Festiwal nauki

festiwal nauki

Rośliny, które silnie wrosły w historię

Bawełna jako przyczyna wojny secesyjnej, rośliny przyprawowe jako cel podróży Kolumba, ziemniaki, których nieurodzaj zmienił historię Irlandii, a potem i Stanów Zjednoczonych... Historia świata wygląda bardzo ciekawie, jeśli spojrzy się na nią od nowa - z punktu widzenia roślin - przekonywał Wojciech Doroszewicz z UW podczas Festiwalu Nauki w Warszawie.

Na toruńskim Festiwali Nauki i Sztuki o żywności i ważnych rocznicach

Żywność była przewodnim tematem 16. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki (22-26 kwietnia), a wykłady i pokazy jej poświęcone zaprezentowali specjaliści różnych dyscyplin. Szczególne miejsce miały imprezy związane z 1050. rocznicą chrztu Polski i 550. rocznicą drugiego pokoju toruńskiego. Wybierając temat przewodni festiwalu organizatorzy nawiązali do obchodzonego obecnie Roku Roślin Strączkowych, który ustanowiło Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Uniwersytet Rolniczy na Festiwalu Nauki w Krakowie

Przez cztery dni – od 20 do 23 maja br. trwać będzie Festiwal Nauki w Krakowie. Tegoroczne hasło Festiwalu Nauki  brzmi „Oświeć się”. Hasło to nawiązuje do uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ roku 2015 Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło. Uniwersytet Rolniczy przygotował ciekawe wykłady, zajęcia w laboratoriach, występy na estradzie, pokazy, konkursy czy  zwiedzanie Ośrodka Medycyny Eksperymentalnej i Innowacyjnej.