Strona główna Tagi Giełda kwiatowa

giełda kwiatowa

Walentynkowa sprzedaż kwiatów w Europie

W wielu miejscach w Holandii, Niemczech i Belgii w zeszłym tygodniu świętowano tradycyjny karnawał, ale nie wpłynęło to na walentynkową sprzedaż kwiatów - informuje serwis Floraldaily. Dla giełd okres szczytu już się skończył, teraz kolej na kwiaciarnie.

Zmiany na holenderskiej giełdzie kwiatowej

Na funkcjonowanie wielu rynków – nie tylko z branży roślin ozdobnych – coraz większy wpływ ma rosnąca rola Internetu w procesach kupna - sprzedaży. Trend ten nie ominął też działającej od ponad 100 lat holenderskiej giełdy kwiatowej Royal FloraHolland. Zmniejszająca się liczba transakcji „na zegarze” i coraz większe zainteresowanie dostawami bezpośrednio do odbiorcy wymusiły zmiany na zarządzających tym rynkiem zbytu.

Rekordowe Walentynki

Holenderskie giełdy kwiatowe odnotowały w ubiegłym tygodniu rekordowe obroty. Zawdzięczają je Walentynkom – z tej okazji sprzedano na nich 300 mln sztuk ciętych kwiatów. Ale to nie był jedyny asortyment, który cieszył się wzięciem.

Giełda kwiatowa atrakcją turystyczną Holandii

Magazyny wypełnione towarem zwykle  nie są przeznaczone do zwiedzania.  Wyjątkiem jest istniejąca od ponad 100  lat największa na świecie giełda kwiatowa Royal FloraHolland w Holandii, skąd  miliony kwiatów dziennie (ponad 50%  tego towaru znajdującego się w obrocie na  świecie) dystrybuowane jest do kolejnych  odbiorców w łańcuchu dostaw. Miejsce to  można nazwać „kwiatową Wall Street”.