Strona główna Tagi Goji

goji

Ukraina wchodzi na rynki jagód goji

Jagody tej azjatyckiej rośliny stają się obiektem zainteresowania ukraińskich plantatorów. Szacują oni, że ich produkcja może być konkurencyjna na międzynarodowym rynku.

W kwietniowym „TMJ” – wiosna na jagodowych plantacjach

Otwierając kwietniowe wydanie miesięcznika „Truskawka, Malina, Jagody” czujemy wiosnę! To właśnie w kwietniu rośliny na plantacjach wymagają dużo uwagi zarówno w kwestii nawożenia, jak i ochrony.

Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie

11 stycznia, w drugim dniu Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2018 miała miejsce konferencja „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Prelegenci przedstawili propozycje gatunków roślin, które głównie ze względu na ich wartości biologiczne i odżywcze nabierają coraz większego znaczenia w produkcji ogrodniczej.

Goji na szeroką skalę

Spośród uprawianych na skalę towarową gatunków sadowniczych, potocznie zwanych jagodowymi, w Polsce opłacalna jest dziś produkcja jagód borówki wysokiej, malin i truskawek. W poszukiwaniu sposobów na zwiększenie dochodowości gospodarstw plantatorzy decydują się na uprawę nowych gatunków. W ten trend wpisują się żurawina, aktinidia oraz kolcowój, zwany potocznie jagodą goji.