Strona główna Tagi Inwestycje

inwestycje

Z PROW jeszcze w tym roku

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomia w końcówce roku cztery nowe nabory wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zainwestują w rolnictwo

GPW Ventures i KOWR podpisały list intencyjny w sprawie powołania Funduszu KOWR Ventures. Celem projektu jest rozwoju rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego oraz obszarów wiejskich w Polsce za pomocą innowacyjnych rozwiązań.

Środki dla gmin wiejskich i miejsko-wiejskich

Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafi do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich – poinformował minister Jan Krzysztof Ardanowski.

ARiMR: Promocja lokalnych produktów przez targowiska

ARiMR dofinansuje inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów. Złożono 229 wniosków.

Rosja: inwestycje w szklarnie

Za trzy tygodnie (7-8 grudnia) w Moskwie organizowane jest forum dla branży ogrodnictwa szklarniowego „Industrial Greenhouse Complexes Russia 2016”. Gospodarze spodziewają się, że wezmą w nim udział inwestorzy rodzimi i zagraniczni zainteresowani budownictwem szklarniowym oraz prowadzeniem upraw pod szkłem. Deklarują przy tym zainteresowanie  i uczestnictwo w wydarzeniu pierwszych garniturów władz administracyjnych Federacji i okręgów oraz zawiadujących rosyjskim rolnictwem. Grudniowe spotkanie było poprzedzone webinarem przybliżającym problemy, jakie będą omawiane na moskiewskim forum.

Jak zbić fortunę na walce o ochronę przyrody

Co drugiemu deweloperowi zdarzyło się zapłacić organizacji ekologicznej za odstąpienie od postępowania dotyczącego ich inwestycji – przyznaje Polski Związek Firm Deweloperskich.
 

Rosną potrzeby inwestycyjne rolników

Rozpoczynająca się unijna perspektywa sprawia, że rosną potrzeby inwestycyjne rolników. Coraz częściej korzystają oni z finansowania zewnętrznego, głównie pożyczek i leasingu. Najchętniej w ten sposób finansują zakup maszyn i urządzeń rolniczych, ale także nawozów i materiału siewnego oraz gruntów rolnych. 
 

Polacy zainwestują na Zakarpaciu

W ukraińskim obwodzie zakarpackim planowana jest duża inwestycja polskiej firmy produkującej i dystrybuującej warzywa. Projekt jest popierany przez administrację obwodu i jego gubernatora.

Czy dotacje unijne osłabią leasing?

Producenci maszyn i urządzeń zacierają ręce i zwiększają produkcję w związku z uruchomieniem funduszy unijnych. Ruszyła perspektywa PROW 2014-2020, programy dotacji na kolejne lata prowadzą nabór wniosków. Unijny zastrzyk gotówki może stać się dla polskich rolników motorem do dalszych inwestycji w modernizację gospodarstw. Czy firmy leasingowe i banki mają się czego obawiać?

Rolnicy wstrzymują się z inwestycjami

Rok 2015 na rynku maszyn rolniczych nie będzie tak korzystny jak poprzednie 12 miesięcy. Przerwa w dopłatach z UE powoduje bowiem, że rolnicy wstrzymują się z inwestycjami i kupują jedynie najbardziej potrzebne maszyny. Sytuacja na rynku jest jednak stabilna. Branża liczy na uruchomienie nowych środków, z tym że nowa perspektywa – ze względu na strukturę dopłat – nie będzie dla producentów już tak korzystna.