Strona główna Tagi Jasieniec

jasieniec

Konferencja Truskawkowa w Jasieńcu

20 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu odbyła się Konferencja Truskawkowa. Organizatorami byli: Agrosimex, Związek Sadowników RP oddział Jasieniec, Związek Plantatorów Truskawki oraz gmina Jasieniec; patrona medialny nad imprezą objęła firma Plantpress.

Konferencja truskawkowa w Jasieńcu za nami

Janusz Andziak, prezes SPT, witając gości jasienieckiej konferencji stwierdził, że w miarę zwiększania się areału uprawy truskawki i wprowadzania nowych technologii, problemów zamiast ubywać, przybywa. Dlatego też członkowie SPT w porozumieniu z plantatorami ustalają, co jest dla nich ważne i na te pytania próbują odpowiadać podczas dorocznych spotkań w Jasieńcu.

W Jasieńcu kolejny raz o truskawkach

Grójecczyzna do niedawna słynęła tylko z sadów jabłoniowych, nieco później na terenie kilku gmin powstały spore plantacje truskawki, a kilka lat temu – także maliny i borówki wysokiej.

W Jasieńcu – o truskawkach i jagodowych

24 stycznia w Jasieńcu odbyła się 4. Konferencja poświęcona technologii produkcji, w tym ochrony i nawożenia, truskawek i roślin jagodowych. Głównym organizatorem konferencji była firma Agrosimex wraz z ZSRP, Stowarzyszeniem Plantatorów Truskawek i Urzędem Gminy Jasieniec.

Druga konferencja truskawkowa w Jasieńcu

19.01.2013 r., w godzinach 9.00-17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu odbędzie się Konferencja Truskawkowa. Program wykładów został opracowany wspólnie z przedstawicielami ZSRP, Stowarzyszenia Plantatorów Truskawek (jego powstanie to pokłosie zeszłorocznej, pierwszej konferencji w Jasieńcu) i Inspektora d/s Sadownictwa UG w Jasieńcu.