Druga konferencja truskawkowa w Jasieńcu

19.01.2013 r., w godzinach 9.00-17.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu odbędzie się Konferencja Truskawkowa. Program wykładów został opracowany wspólnie z przedstawicielami ZSRP, Stowarzyszenia Plantatorów Truskawek (jego powstanie to pokłosie zeszłorocznej, pierwszej konferencji w Jasieńcu) i Inspektora d/s Sadownictwa UG w Jasieńcu.
Tematyka obejmuje aktualne zagadnienia dotyczące technologii intensywnej produkcji truskawek, doboru przyszłościowych odmian i ochrony przed uciążliwymi, stanowiącymi problem ubiegłego sezonu, agrofagami. Zaprezentowane zostaną również nowe produkty łączące w sobie cechy nawozów i bezkarencyjnych fungicydów.

Do przeprowadzenia wykładów zostali zaproszeni naukowcy z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, SGGW w Warszawie oraz praktycy. W trakcie konferencji będzie możliwość skorzystania z konsultacji z przedstawicielami czołowych firm zaopatrujących rynek w środki do produkcji.

Przewidziano również poczęstunek w formie bufetowej i konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułLasy Państwowe policzą z powietrza zwierzynę w Świętokrzyskiem
Następny artykułPiS: rząd pozwala na obrót roślinami GMO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.