Strona główna Tagi Kataklizmy

kataklizmy

1,5 biliona dolarów strat w ciągu dekady z powodu kataklizmów

1,5 biliona dolarów - tyle wyniosły w ciągu dekady straty ekonomiczne spowodowane klęskami żywiołowymi na świecie. Dane te zawiera raport Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) ogłoszony przed konferencją klimatyczną w Paryżu.

Nie tylko Polska ma kłopoty z pogodą

Z powodu polskiej katastrofalnej suszy umykają z naszego pola nieszczęścia, jakich doświadczają rolnicy w innych regionach Europy. Niejako cykliczne już kataklizmy pogodowe znowu dotknęły uprawy Wochów i Hiszpanów. Deszcze przeszkadzają także w dojrzewaniu winogron w Gruzji.

Holendrzy tracą zbiory

Kiedy w Polsce kończył się upalny sierpień, Holandię nawiedziły silne ulewy i burze gradowe. Przeszły one nad sadami przygotowującymi się do zbiorów głównych odmian jabłek i gruszek.

Zima nadchodzi

U nas bez dramatycznych zjawisk, zaskakujących zmian. Dzisiejszej nocy mieliśmy lekki mróz, dzień zapowiada się pogodnie dzięki wyżowej cyrkulacji. Za to od piątku ma padać – deszcz ze śniegiem i śnieg.
Na południu i zachodzie nie jest tak spokojnie. 

Telewizja pokaże komunikaty o zagrożeniach

Informacje o kataklizmach, wypadkach i zagrożeniach zobaczą Wielkopolanie na ekranach swoich telewizorów. System powiadamiania powinien rozpocząć działanie jeszcze w tym roku.