Telewizja pokaże komunikaty o zagrożeniach

Informacje o kataklizmach, wypadkach i zagrożeniach zobaczą Wielkopolanie na ekranach swoich telewizorów. System powiadamiania powinien rozpocząć działanie jeszcze w tym roku.
9 sierpnia wojewoda wielkopolski Piotr Florek i członek zarządu TVP Marian Zalewski podpisali porozumienie o warunkach współpracy przy tworzeniu Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Po województwie lubuskim i zachodniopomorskim ruszy on w  Wielkopolsce.
 
Jak poinformowano na konferencji prasowej, system ma działać w ten sposób, że w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej, na ekranie telewizorów u odbiorców pojawi się pasek informujący o zagrożeniu.
 
W przypadku odbiorników z dostępem do internetu ma być możliwy również dostęp do multimedialnych poradników z informacjami, jak zachować się w konkretnej sytuacji.
 
Za: money.pl
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułTerapia ogrodnicza pomaga chorym dzieciom
Następny artykułPrezydenckie dożynki w Spale

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.