Strona główna Tagi Kazgod

kazgod

Idą do przodu pod nowym szyldem

Od stycznia 2016 r. Dalgety oraz Grupa Kazgod działają na rynku jako firma Agrii. Inauguracja rozpoczęcia działalności pod tym szyldem miała miejsce w Karpaczu, w dniach 14-16 stycznia.  Zarządzający Dalgety oraz Grupą Kazgod – Rafał Prendke oraz Kazimierz Kuźmiński udzielili mi wywiadu, w którym zaznaczają, dlaczego taka decyzja i jak ona może się przełożyć na funkcjonowanie spółki oraz jakie korzyści z tego połączenia mogą odczuć ogrodnicy.
 

Połącznie Grupy Kazgod i Dalgety Agra zatwierdzone przez UOKiK

12 listopada UOKiK wydał zgodę na połączenie Grupy Kazgod i Dalgety Agra Polska. Tym samym transakcja warta 92,5 mln zł stanie się faktem, a scalanie łączących się firm zaowocuje powstaniem na rynku polskim nowej, silnej organizacji, która już na wstępie zajmie fotel wicelidera w branży.

Największe połączenie firm nawozowych i nasiennych na polskim rynku

Grupa Kazgod i Dalgety Agra Polska zdecydowały o połączeniu w jedną, silną i bardziej konkurencyjną organizację. Tym samym Dalgety, jako firma kupująca, przejmuje odpowiedzialność za Agro Bakałarzewo, Kazgod i Agro-Plus – od dziś firm partnerskich Dalgety. Transakcja warta 92,5 miliona złotych czyni z Dalgety wicelidera na rynku agrochemicznym i nasiennym.
 

W Głodnie o dokarmianiu i ochronie roślin sadowniczych

W sobotę 21 czerwca firmy Plonar, Kazgod, BASF i Sumi Agro zaprosiły sadowników z rejonu Lubelszczyzny na szkoleniowe spotkanie dotyczące dokarmiania i ochrony sadów i jagodników, z naciskiem na zabiegi w drugiej połowie sezonu wegetacyjnego. Odbywało się ono w gospodarstwie rodziny Chechlińskich w Głodnie k. Łazisk.