Połącznie Grupy Kazgod i Dalgety Agra zatwierdzone przez UOKiK

12 listopada UOKiK wydał zgodę na połączenie Grupy Kazgod i Dalgety Agra Polska. Tym samym transakcja warta 92,5 mln zł stanie się faktem, a scalanie łączących się firm zaowocuje powstaniem na rynku polskim nowej, silnej organizacji, która już na wstępie zajmie fotel wicelidera w branży.

Grupa Kazgod i Dalgety Agra Polska zadecydowały o stworzeniu w efekcie połączenia zupełnie nowego przedsiębiorstwa, które będzie bazowało na potencjale wszystkich firm objętych połączeniem (Dalgety, Kazgod, Agro-Bakałarzewo oraz Agro-Plus), a jednocześnie pozwoli na zbudowanie jednej, wspólnej dla wszystkich tożsamości.

Nowa firma będzie się nazywać Agrii Polska Sp. z o.o. i jej główną siedzibą będzie Poznań, ale operować będzie na terenie całego kraju w oparciu o sieć sprzedaży i centra logistyczne stworzone dotychczas przez Grupę Kazgod oraz Dalgety. Jak napisano w komunikacie, Agrii Polska będzie mogła poszczycić się większą siłą zakupową, szeroką i atrakcyjną ofertą preparatów do produkcji rolnej i lepszym dotarciem do klientów. Nowa firma od razu trafi na listę 100 największych przedsiębiorstw w Polsce. Wysokość odprowadzanych przez nią do polskiego budżetu podatków dochodowych (CIT i PIT) zamknie się kwotą około 15 mln złotych. Poinformowano również, że w następnych 3 latach firma zamierza zainwestować w Polsce ponad 20 mln złotych, które mają być przeznaczone m.in. na rozwój produkcji nawozów dolistnych i drugą fabrykę nasienną.

Połączenie działalności Grupy Kazgod z Dalgety w postaci jednego, dużego przedsiębiorstwa będzie oznaczało dla rolników kilka istotnych korzyści. Agrii Polska będzie wyróżniała się:

  • największą w branży siecią sprzedaży, działającą na terenie całej Polski,
  • największym w Polsce zespołem agronomów z wysokimi kompetencjami, które będą podnoszone dzięki regularnym szkoleniom produktowym i seminariom eksperckim oraz współpracy z instytutami badawczymi,
  • bardzo szeroką i atrakcyjną ofertą środków ochrony roślin, nasion, nawozów i nowoczesnych rozwiązań niepestycydowych, w tym rynkowymi bestsellerami: nasionami Dalgety i nawozami dolistnymi FoliQ,
  • profesjonalnym i bardzo doświadczonym działem badań i rozwoju  – badania i wdrażanie wyłącznie produktów kompleksowo sprawdzonych w polskich warunkach oraz współpraca z najlepszymi ekspertami i instytucjami naukowymi w Polsce mają być priorytetem nowej organizacji,
  • sprawną obsługą – firma dysponować będzie 8 dużymi centrami logistycznymi.

– Jedna wspólna organizacja to czytelna, jasna struktura, która umożliwia synchronizację metod działania i pozwala na budowanie wspólnej kultury organizacyjnej, która ma być: pro-kliencka, oparta na wiedzy, wysokiej kompetencji produktowej oraz profesjonalnym zespole doradców/agronomów. W centrum uwagi będzie nasz klient – rolnik z jego codziennym trudem i mądrością, którego chcemy wspierać przez nasze doradztwo i produkty. Scalenie Grupy Kazgod i Dalgety pod wspólną marką Agrii daje nam szansę na skuteczną i sprawną integrację pod mocnym i rozpoznawalnym szyldem. – powiedział Rafał Prendke, dyrektor zarządzający Dalgety Agra Polska.

Źródło: materiały firmy Kazgod

Related Posts

None found

Poprzedni artykułChoroby kory i drewna a choroby przechowalnicze jabłek
Następny artykułLubelskie targi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.