Strona główna Tagi Kgw

kgw

Promowanie szczepień przez KGW – trwa nabór wniosków

Od 23 lipca do 15 września 2021 r. biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla koła gospodyń wiejskich na realizację do 30 września 2021 r. wydarzenia mającego na celu wsparcie lokalnej społeczności w zakresie dostępności szczepień przeciwko COVID-19.

Na dofinansowanie KGW zostało ponad 11 mln zł

Tylko do końca września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na swoją działalność. W tym roku na wsparcie tych organizacji przewidziano 40 mln zł. Do końca sierpnia złożyły one wnioski o przyznanie pomocy na kwotę blisko 29 mln zł. Oznacza to, że nadal są dostępne środki, o które mogą aplikować KGW. Nie warto zwlekać.

Dotacje na działalność Kół Gospodyń Wiejskich

Sejm przyjął zmiany w ustawie o kołach gospodyń wiejskich. Z budżetu państwa do 11,6 tys. kół Gospodyń Wiejskich trafić ma 40 mln zł. Dotacja wyniesie 3-5 tys. zł na koło. Wsparcie dotyczy zarówno już istniejących, jak i nowo zarejestrowanych kół Gospodyń Wiejskich.

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego

Tegoroczny XI Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego odbył się w sobotę 26 kwietnia, w sali sportowej Zespołu Szkół im. Karola Wojtyły w Rotmance, przy ul. Piłsudskiego 37.  Organizatorami imprezy byli: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku,  Powiat Gdański i Województwo Pomorskie.

Turniej KGW

26.04.2014 (sobota)  w Rotmance na Żuławach Gdańskich odbędzie się 11. edycja Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego.