Strona główna Tagi Kiermasz

kiermasz

Święto Owoców i Produktów Pszczelich Gminy Pleśna

W niedzielę 16 lipca po raz piętnasty odbędzie się Święto Owoców i Produktów Pszczelich Gminy Pleśna. Głównym jego celem jest promocja regionalnych, zdrowych i ekologicznych produktów spożywczych.

Świąteczny kiermasz przed gmachem Ministerstwa Rolnictwa

Najlepsze polskie produkty: tradycyjne wędliny, domowe sery, potrawy wigilijne, pieczywo, ciasta, miody, a także ekologiczne soki i przetwory owocowe można kupić na świątecznym kiermaszu, który trwa od wczoraj  przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie.

Festiwal Ogrodowych Inspiracji

W Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu do 5 czerwca trwać będzie Festiwal Ogrodowych Inspiracji. Na terenie Centralnej Biblioteki Rolniczej przy Krakowskim Przedmieściu 66 powstało kilka niecodziennych aranżacji ogrodowych, każda o powierzchni około 13 m2.

Dni księżnej Daisy

W weekend 23-25.05 odbyły się w Pszczynie Daisy Days. Nazwa wydarzenia pochodzi od najsłynniejszej mieszkanki tego miasta – arystokratki Marii Teresy Cornwallis-West zwanej Księżną Daisy.

Targi Ogrodnicze Stare Pole

W  najbliższy weekend 26-27 kwietnia 2014 r. Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku zaprasza na
V Wiosenne Targi Ogrodnicze Stare Pole.

16 imprez promujących regionalną żywność w Warmińsko-Mazurskim

W tym roku w woj. warmińsko-mazurskim odbędzie się 16 imprez promujących żywność naturalną i tradycyjną - poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Na konkursach i kiermaszach zaprezentują się wytwórcy zrzeszeni w regionalnej sieci dziedzictwa kulinarnego.

Na jarmarku agroturystycznym

Święto pieroga, poszukiwanie igły w stogu siana i tradycyjne wypiekanie chleba to m.in. atrakcje VIII Świętokrzyskiego Jarmarku Agroturystycznego. Ponad 70 gospodarstw wystawia się dzisiaj w Parku Etnograficznym w Tokarni (Świętokrzyskie).

Dominowały formy pienne

W niedzielę 14 października w Końskowoli odbył się I Kiermasz Materiału Szkółkarskiego Owocowego i Ozdobnego. Został on zorganizowany przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Zgromadził szkółkarzy z Końskowoli i okolic, którzy  przygotowali szeroką ofertę drzewek i krzewów owocowych oraz ozdobnego materiału szkółkarskiego iglastego i liściastego.