Strona główna Tagi Klaster

klaster

Powstał prozdrowotny klaster łączący naukę i biznes

Rozwój technologii i usług w obszarze aktywnego życia oraz zdrowego starzenia się to cel powołanego w piątek w Łodzi klastra Żyjmy Zdrowiej, który tworzą łódzkie uczelnie wyższe, instytuty badawcze oraz firmy m.in. medyczne i biotechnologiczne.
"Uniwersytet Medyczny od kilku lat bardzo intensywnie prowadzi interdyscyplinarną działalność związaną z jednym z największych wyzwań współczesności, jaką są zmiany demograficzne. Żyjemy dłużej i chcielibyśmy, aby było to życie jak najlepszej jakości. Nasz klaster ma na celu współpracę w trójkącie wiedzy pomiędzy edukacją, badaniami i przemysłem" – podkreśliła prorektor ds. nauki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Lucyna Woźniak.

Powstał klaster „Podkarpackie smaki”

Na Podkarpaciu powstał klaster zrzeszający wytwórców tradycyjnej, regionalnej i ekologicznej żywności. Głównym celem klastra „Podkarpackie smaki” ma być współpraca przy promocji tego rodzaju żywności.

Ekoforum w Sandomierzu

W siedzibie Sandomierskiego Oddziału Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbędzie się jutro Ekoforum "Rolnictwo ekologiczne, przetwórstwo produktów ekologicznych, jako sposób na rozwój gospodarstw ekologicznych. Możliwości współpracy w ramach projektu „Rozwój klastra Dolina Ekologicznej Żywności”.

Żywność ekologiczną raz w tygodniu kupuje 8 proc. Polaków

Raz w tygodniu żywność ekologiczną kupuje 8 proc. Polaków - wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW).

Klaster firm na Podkarpaciu

Z udziałem 20 firm z Podkarpacia w Rzeszowie powstał Podkarpacki Klaster Rolno-Spożywczy.