Strona główna Tagi Konferencja czereśniowa

konferencja czereśniowa

VI Letnie Pokazy Czereśniowe – już w niedzielę 9 lipca

W najbliższą niedzielę, 9 lipca, profesjonalni producenci czereśni będą mieli okazję poszerzyć i uzupełnić swoje wiadomości o tym gatunku. W centrum Polski spotkamy się na szóstej edycji Letnich Pokazów Czereśniowych. Ich program zawiera sesję wykładową oraz zajęcia praktyczne w sadzie.

Konferencja Czereśniowa na Spotkaniu Sadowniczym Sandomierz 2017

Czwartek 26 stycznia będzie drugim dniem Sadowniczego Spotkania Sandomierz 2017. Organizatorzy zaproponowali poświęcenie go w całości na Konferencję Czereśniową. W Sandomierzu będzie również czekać na gości Spotkania najnowszy numer „Czereśni” – pierwszy w tym roku. Jego tematyka rozszerzy krąg spraw poruszanych podczas konferencji o opinie na temat najbardziej odpowiednich odmian  tego gatunki dla Polski, nowych interpretacji przyczyn pękania owoców, informacje o najdroższych czereśniach świata. Zapraszając do Sandomierza i lektury naszego periodyku proponujemy krótki rzut oka na ubiegłoroczny rynek czereśni.

Debata z przedstawicielami konsorcjów. Pytania i odpowiedzi w Sandomierzu

Przedstawiciele konsorcjów zrzeszających grupy producentów owoców wypowiedzą się 25 stycznia w Sandomierzu na tematy związane z bieżącą sytuacji na rynku jabłek. W trakcie debaty odbywającej się podczas 26. Spotkania Sadowniczego Sandomierz udział wezmą: Zbigniew Chołyk (LubApple), Michał Lachowicz (Appolonia), Janusz Stasiak (SanExport Group) oraz Waldemar Żółcik (Unia Owocowa).
 
 

Włoscy eksperci na Konferencji Czereśniowej

W trakcie Konferencji Czereśniowej, która odbędzie się 26 stycznia 2017 r. w Sandomierzu (w ramach 26. Spotkania Sadowniczego Sandomierz) wystąpią z wykładami eksperci z Uniwersytetu Bolońskiego (UNIBO).