VI Letnie Pokazy Czereśniowe – już w niedzielę 9 lipca

7696

W najbliższą niedzielę, 9 lipca, profesjonalni producenci czereśni będą mieli okazję poszerzyć i uzupełnić swoje wiadomości o tym gatunku. W centrum Polski spotkamy się na szóstej edycji Letnich Pokazów Czereśniowych. Ich program zawiera sesję wykładową oraz zajęcia praktyczne w sadzie.

Korzystając z gościny Grupy Producentów Owoców Sadex z Żurawi koło Białej Rawskiej oraz Andrzeja Piotrowskiego z Dańkowa k. Białej Rawskiej wydawnictwo Plantpress oraz firma Leaf Media przygotowały kolejne Letnie Pokazy Czereśniowe. Tegoroczna ich edycja odbywa się w największym sadzie Europy – w rejonie warecko-grójeckim.

Tegoroczne wiosenne anomalie pogodowe mocno dały się we znaki tutejszym sadom – czereśnie należą do najbardziej dotkniętych kwietniowymi i majowymi mrozami. Konsekwencje tego będziemy komentować w gronie fachowców od uprawy, nawożenia, ochrony i handlu owocami. Podczas seminarium poruszymy wiele szczegółowych zagadnień, kwestie te uzupełnimy pokazami i dyskusją podczas wizyty w sadzie.

Szczegółowy program VI Letnich Pokazów Czereśniowych można znaleźć na stronie www.pokazyczeresniowe.pl. Tam też można zarejestrować swoje uczestnictwo w spotkaniu, co bardzo usprawni organizację imprezy. Zachęcamy do rejestracji i zapraszamy na spotkanie!

pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułEtiopia zbudowała nowy terminal dla eksportu kwiatów
Następny artykułW Broniszach początek sezonu malinowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.