Strona główna Tagi Konsorcjum

konsorcjum

Nowa marka żółtych jabłek już w sprzedaży

Prawa wyłączności dystrybucji na terenie Europy mają do niej dwa włoskie konsorcja: VOG i VI.P.
 
 

Ciliegia di Vignola. Co kryje się za najbardziej znaną marką czereśni?

Czereśnia z Vignola (Ciliegia di Vignola IGP) to produkt regionalny, który produkowany jest w 28 gminach pomiędzy Modeną i Bolonią (Emilia-Romania). Co roku zbiera się 5000 t czereśni, których markę bardzo dobrze rozpoznawaną we Włoszech i na świecie wypromowało konsorcjum. 

Debata z przedstawicielami konsorcjów. Pytania i odpowiedzi w Sandomierzu

Przedstawiciele konsorcjów zrzeszających grupy producentów owoców wypowiedzą się 25 stycznia w Sandomierzu na tematy związane z bieżącą sytuacji na rynku jabłek. W trakcie debaty odbywającej się podczas 26. Spotkania Sadowniczego Sandomierz udział wezmą: Zbigniew Chołyk (LubApple), Michał Lachowicz (Appolonia), Janusz Stasiak (SanExport Group) oraz Waldemar Żółcik (Unia Owocowa).
 
 

Minister Skarbu Państwa: możemy zaoszczędzić kilkaset milionów złotych

Dzięki konsolidacji firm sektora rolno-spożywczego tylko na samych wspólnych zakupach zaoszczędzimy kilkaset milinów złotych w skali roku - powiedział minister skarbu Dawid Jackiewicz w środę, 4 maja w TVP1, pytany o plany stworzenia holdingu rolno-spożywczego. 
 

Konsorcjum pomidora Pachino dąży do wzrostu

Południowe wybrzeże włoskiej Sycylii jest terenem intensywnej uprawy pomidorów gruntowych. Mają one ustaloną markę i są chronione znakiem Chronione Oznaczenie Geograficzne. Zrzeszeni w konsorcjum plantatorzy także odczuwają kryzys w branży.

Nova Mela

Powstało konsorcjum mające za zadanie wprowadzanie na rynek i sprzedaż nowych odmian jabłek. Utworzyły go wielkie organizacje producentów owoców z północnych Włoch.