Strona główna Tagi Krasnodar

krasnodar

Wiagra podniesie rosyjskie ogrodnictwo

To nie pomyłka – przynajmniej nie w ortografii: premier Rosji Dmitrij Miedwiedjew przebywał 11 sierpnia z gospodarską wizytą w Kraju Krasnodarskim (Południowy Okręg Federalny, przedgórze Kaukazu). Odwiedził gospodarstwo doświadczalne „Centralnoje Północnokaukaskiego Instytutu Sadownictwa i Winoroślarstwa”– hodowcy pomidorów zaprezentowali premierowi  nową odmianę pomidora ‘Wiagra’ (Виагра). Był częstowany oryginalnymi serami pleśniowymi, a najciekawszych rzeczy dowiedział się od dyrektora tegoż Instytutu – Polacy eksportowane do Rosji jabłka po zbiorach kąpią w roztworach pestycydów.

Rozpoczęły się zbiory jabłek

Na razie - w Kraju Krasnodarskim (południowa Rosja). W tym tygodniu na rynek trafiły pierwsze niewielkie partie jabłek.

Powstaną przechowalnie warzyw

Gubernator Krasnodarskiego Kraju Aleksander Tkaczew zapewnił na niedawnym regionalnym zjeździe producentów żywności, że w najbliższych dwóch latach na Kubaniu przeznaczy się 2 miliardy rubli (ok. 200 mln zł) na nowe obiekty przechowalnicze.

Państwo wspiera niekomercyjne sadownictwo

W Krasnodarze (Południowy Okręg Federalny Rosji) przygotowany został program pomocy dla organizacji skupiających nieprofesjonalnych sadowników. Jego założenia przedstawił w połowie marca v-ce minister rolnictwa i przemysłu przetwórczego Kraju Krasnodarskiego Iwan Doroszew.