Strona główna Tagi Krym

krym

Na Krymie niedostatek owoców i warzyw

Punkty granicznej kontroli fitosanitarnej pomiędzy Krymem a kontynentalną Ukrainą odnotowują  zwiększanie się przemytu owoców i warzyw na półwysep. Z kolei miejscowa produkcja – zdaniem obserwatorów nie rozwija się.
 

Winnica i wytwórnia win w prezencie

Pani Snieżana Zujewa otrzymała od męża, rosyjskiego biznesmena, prezent – agencje nie podają z jakiej okazji – znaną krymską wytwórnię win musujących Zołotaja Bałka wraz z winnicami należącymi do zakładu.
 

Kłopoty krymskie

W zasadzie nie tylko krymskie, ale po kolei: minister A. Tkaczew oczekuje, że krymskie jabłka staną się marką znaną nie tylko na półwyspie. Jedną z przeszkód do osiągnięcia tego celu jest brak chętnych do pracy w sadownictwie. Zaś to zjawisko dotyczy nie tylko rolnictwa na Krymie, ale w całej Federacji Rosyjskiej.

Massandra nie obawia się sankcji

Przedsiębiorstwo – obecnie mające status federalnego rosyjskiego – wyprodukowało w ubiegłym roku 10,7 mln butelek różnych rodzajów win. Specjalnością Massandry są wina deserowe – wzmacniane. Wytrawne są również produkowane, ze względu na oczekiwania rynków.

Na cześć krymskiej wiosny

'Krymskaja Wiesna' (Крымская весна) - będzie nazwą nowej odmiany róży wyhodowanej w Nikitskim Ogrodzie Botanicznym na Krymie.

 

Cydr, perry, miodówka – produktami rolniczymi?

Jest na to szansa, ale ... na Krymie, nie u nas. Tamtejsze organizacje społeczne zwróciły się do rządu Federacji Rosyjskiej o uznanie tych produktów za rolnicze – tak,  jak winogrona i wina musujące.

Ceny rosną bez przeszkód

Oficjalne dane opublikowane przez oddział federalnej służby statystyki Republiki Krym potwierdzają wcześniejsze medialne doniesienia o znacznym wzroście cen towarów i usług na Półwyspie. Najbardziej podrożały owoce.

Na Krymie powstanie rosarium

Związek miłośników róż Krymu reprezentowany przez Konstantyna Wichliajewa zamierza stworzyć w Massandrze rosarium z odmianami nazwanymi kiedyś przez hodowców imionami historycznych postaci Rosji czy nazwami związanymi z historia tego kraju.

Na Krym bez żadnych ograniczeń

Krymski oddział Rossielhoznadzora zniósł wszelkie ograniczenia na dostawy na dostawy produktów żywnościowych z Ukrainy. Poinformował o tym zastępca szefa tej instytucji na Krymie i w Sewastopolu Jurij Jepanow.

Bal Chryzantem

W Nikitskim Ogrodzie Botanicznym (Jałta, Krym) od sześćdziesięciu lat organizuje się corocznie Bal Chryzantem. Tegoroczny rozpoczął się 1 listopada. Podczas tej wystawy prezentowane są nowości hodowlane ze świata oraz własne osiągnięcia Ogrodu.