Strona główna Tagi K+s polska

k+s polska

Potas i magnez – niezbędne dla roślin i człowieka

Kolejna, trzecia konferencja firmy K+S Polska Sp. z o.o. zorganizowana w Warszawie 26 listopada była okazją do przypomnienia niezbędności potasu i magnezu w diecie człowieka a także roli tych pierwiastków w uprawach oraz możliwościom zaopatrzenia w te pierwiastki roślin.  Pierwsze zagadnienie przystępnie i interesująco omówiła prof. dr hab. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska (Warszawski Uniwersytet Medyczny), zaś pozostałymi kwestiami zajęli się Ershad Tavakol (Institute of Applied Plant Nutrition) oraz Dominik Młodecki (K+S Polska Sp. z o.o.).
 

Zmiana kadrowa w firmie K + S Polska

Z dniem 1 kwietnia następuje zmiana w zarządzie polskiego oddziału firmy K+S Polska sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

Zabytkowa kopalnia, nowoczesna fabryka i nowa kampania K+S

W dniach 26-27 lutego firma K+S gościła dużą grupę dziennikarzy i dystrybutorów w zabytkowej kopalni potasu w Merkers (Turyngia) oraz w fabryce siedmiowodnego siarczanu magnezu EPSOTop Hattorf (Hesja), należących do grupy K+S KALI GmbH. 27 lutego odbyła się także konferencja prasowa, rozpoczynająca kampanię promocyjną pod hasłem „Oryginalne – naturalne i w pełni rozpuszczalne”.

Nawozy K+S KALI – ryzyko suszy pod kontrolą…

… pod takim hasłem odbyła się we wtorek 26 lutego konferencja prasowa spółki K+S Polska sp. z o.o. należącej do Grupy K+S. Firma podkreśla znaczenie roli potasu i magnezu jako składników zwiększających tolerancję roślin na stres i zapewniających optymalne wykorzystanie dostępnej wody.