Nawozy K+S KALI – ryzyko suszy pod kontrolą…

Zespół K+S Polska
… pod takim hasłem odbyła się we wtorek 26 lutego konferencja prasowa spółki K+S Polska sp. z o.o. należącej do Grupy K+S. Firma podkreśla znaczenie roli potasu i magnezu jako składników zwiększających tolerancję roślin na stres i zapewniających optymalne wykorzystanie dostępnej wody.

Kampania koncentruje się na nawozach ESTA®Kieserit, EPSOTop®, Korn-Kali® oraz Patentkali®. Jak podkreślano na zorganizowanej w Poznaniu konferencji, produkty te dostarczają niezbędnych składników odżywczych, potrzebnych do efektywnego wykorzystania wody i minimalizacji ryzyka strat w plonowaniu.

Matthias Schulze – prezes zarządu firmy w Polsce, zaznaczył, że potas i magnez są niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin. Słowa te potwierdzone zostały szeregiem wyników badań, które przedstawił prof. dr Andreas Gransee z Niemiec.

Matthias Schulze, prezes K+S Polska

Profesor Andreas Gransee

Podczas spotkania zwrócono także uwagę na zmiany klimatu oraz rozważano, co oznacza to dla Polski i produkcji rolniczej. Profesor Leszek Kuchar z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu podkreślił, że dużym niebezpieczeństwem zmian w opadach jest wzrost ich wariancji, co w praktyce oznacza, że po dłuższych okresach bezopadowych występują intensywne deszcze. W przypadku temperatury powietrza wzrost wariancji – jako efekt negatywny – związany jest głównie z ich wahaniami, co znacząco zwiększa ryzyko przymrozków w okresach przejściowych.

Profesor Leszek Kuchar

Podczas konferencji zaznaczano, że jedną z możliwości osłabienia skutków zmian klimatu jest odpowiednie nawożenie potasem i magnezem. W ofercie firmy K+S KALI jest szeroka paleta nawozów przeznaczonych do tego celu. Spółka wydobywa surowe sole potasowe i magnezowe w 6 kopalniach w Niemczech. Jest jednym z czołowych producentów produktów potasowych i magnezowych na świecie.

Dr inż. M. Bartczak
Fot. M. Bartczak

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKonferencja borówkowa
Następny artykułSąd UE oddalił skargę Polski ws. cofnięcia dopłat do rolnictwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.